У травні падіння роздрібного товарообороту сповільнилося до 23,1%, оптового – до 6,3%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в травні оптовий товарооборот в Україні знизився на 6.3% в річному вимірі (порівняно зі зниженням на 30.4% у квітні), а роздрібний товарооборот – на 23,1% (порівняно зі зниженням на 28.9% у квітні).
Як зазначають у Нацбанку, на істотне покращення показників оптового товарообороту в травні, окрім уповільнення падіння обсягів промислового виробництва, вплинула база порівняння минулого року, коли через розрив міжрегіональних зв’язків та труднощі з постачанням товарів через події в АР Крим, Донецькій та Луганській областях зниження обороту оптової торгівлі вперше з періоду фінансової кризи 2008 – 2009 років було найбільшим. Одночасно на покращення показників вплинуло істотне зростання обсягів реалізації зернових культур у травні (на 60.7% в річному вимірі в номінальному вираженні).

В умовах поступової стабілізації курсу національної грошової одиниці та поліпшення споживчих настроїв населення (зокрема індекс споживчих настроїв у травні за даними GfK Ukraine збільшився порівняно з квітнем на 4.2 п. – до 45.6 п.) відбулося також і уповільнення темпів падіння роздрібної торгівлі. Як наслідок, у травні спостерігалося суттєве зменшення від’ємного внеску в ІВБГ з боку торгівлі в цілому (-3.2 в. п. порівняно з -10 в. п. у квітні).