У правління НБУ кажуть, що не готуються до відставок

Все про економіку та фінанси

НБУ перебуває поза політикою, термін повноважень його глави і членів правління встановлено законом, тому НБУ не очікує кадрових змін після виборів президента, заявила в четвер перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова, пише "Інтерфакс-Україна".

"Нацбанк виконує свої функції згідно з мандатом, передбаченим Конституцією і законом України, і тому ми всі плануємо відпрацювати необхідні терміни, передбачені законодавством", - сказала вона на прес-конференції в Києві в четвер.

К.Рожкова нагадала, що на сьогоднішній день термін повноважень глави Нацбанку - 7 років, а членів правління - від 7 і трохи менше: залежно від моменту їх призначення.

Спікер передвиборного штабу Володимира Зеленського, який, за даними опитувань, зі значним відривом лідирує напередодні призначеного на 21 квітня другого туру виборів президента, на днях заявив про можливі кадрові зміни в керівництві Нацбанку в разі зміни президента.

Він нагадав, що кандидатуру на посаду глави НБУ подає президент. "Тому я думаю, що президент має право оцінювати дії, зокрема сьогоднішніх керівників цієї структури, і потім на базі цього приймати кадрові рішення", - сказав Д.Разумков.