У квітні-травні інфляція перевищить 50%

Все про економіку та фінанси

За даними Держстату, за підсумками березня інфляція сягнула 45,8% в річному вимірі (тобто березень-2015 до березня-2014). За підсумками лютого відповідний показник становив 34,5%.

Враховуючи підвищення комунальних тарифів, а також, зокрема, сезонне зростання вартості окремих продуктів харчування (насамперед, овочів і фруктів), вже за підсумками квітня (чи максимум травня) інфляція з легкістю може перестрибнути 50-відсоткову позначку.

Нагадаємо, згідно з песимістичним прогнозом уряду, на кінець 2015 року (грудень до грудня) споживчі ціни в Україні зростуть на 42,8% (у держбюджеті закладений показник 26,7%).

Щоб «вписатися» в ці параметри, потрібно, щоб гривня надалі не девальвувала, що можливо, зокрема, лише у випадку припинення військової агресії Путіна, успішної реструктуризації суверенних і квазісуверенних боргів України, якісного виконання владою Меморандуму про співпрацю з МВФ тощо. Крім того, дуже «не завадить» хороший врожай (а тут не все однозначно, враховуючи нестачу коштів в аграріїв для повноцінного проведення весняно-польових робіт).