У банку Fozzy Group 55% кредитів видані в торгівлю, НБУ каже – це не "інсайд"

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності банку «Восток», за підсумками першого півріччя він задекларував прибуток 31,3 млн грн (за 6 місяців-2016 – 46,3 млн грн).

Чистий процентний дохід – 195,2 млн грн (за 6 місяців-2016 – 153,2 млн грн); відрахування до резерву під знецінення кредитів – 9 млн грн (за 6 місяців-2016 – 18,4 млн грн).

Кредитний портфель банку скоротився до 4,63 млрд грн (з 4,84 млрд грн на початок року); обсяг депозитів упав до 1,23 млрд грн (з 2,03 млрд грн) на фоні фактично незмінних залишків на поточних рахунках (4,17 млрд грн та 4,19 млрд грн відповідно).

На кінець червня резерви банку покривали кредитний портфель лише на 4%.

99,4% кредитного портфелю банку – позики юрособам.

За даними банку «Восток», на кінець ІІ кварталу обсяг інсайдерських кредитів у його портфелі становив лише 3,3 млн грн. Це при тому, що обсяг позик для підприємств зі сфери торгівлі – 2,64 млрд грн (55% кредитного портфелю).

Нагадаємо, 50% акцій банку «Восток» належить акціонерам Fozzy Group (відома супермаркетами «Сільпо», Fozzy, «Фора»), ще 50% - екс-главі правління банку «Південний» Вадиму Мороховському та його дружині.

Заступниця глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для Finbalance запевняла, що в банку «Восток» немає проблеми з інсайдерським кредитуванням.

«Fozzy Group як працює? Факторинг. Це питання кредитування не «Фоззі», а їх постачальників. Ми перевіряли дуже детально. Повірте, не скрізь багато інсайдерських кредитів», - зауважила К. Рожкова.

Про кримінальне провадження щодо спроби Fozzy Group погасити борг перед збанкрутілим банком «Київська Русь» депозиту «МТС» у цьому банку читайте тут. Про боргові спори Fozzy Group з Дельта Банком див. тут, з ВТБ Банком – тут. Про депозит Roshen у банку «Восток» - тут.