У банка групи "Континіум" - незначні резерви під кредитний портфель

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітністю «Банку інвестицій та заощаджень», його прибуток в січні-червні склав 2,1 млн грн (торік у цей період – 1,44 млн грн). За весь 2015 рік фінустанова звітувала про прибуток 11,44 млн грн (у 2014 році – про збиток 7,3 млн грн).

Чистий процентний дохід у 1-му півріччі-2016 скоротився до 62,5 млн грн (з 102,23 млн грн за аналогічний період минулого року). Резерви під знецінення кредитів та коштів в інших банках зросли лише на 4,1 млн грн (торік – на 39,25 млн грн).

Обсяг коштів клієнтів у січні-червні скоротився до 3,65 млрд грн (з 4,47 млрд грн).

Кредитний портфель зменшився до 4,27 млрд грн (з 5,06 млрд грн на початок року). Позики фізособам – лише 18,4 млн грн (решта – позики юрособам). Обсяг сформований резервів – лише 111,2 млн грн (тобто їх частка портфелі в порівнянні з іншими ТОП-банками невисока).

У висновку аудиторської компанії BDO до звітності «Банку інвестицій за заощаджень» за 2015 рік вказується, що «принципи формування резервів та регулятивний капітал відповідають нормативним вимогам Національного банку». На початок 2016 року показник адекватності регулятивного капіталу в банку був 15,56% (вимога НБУ – не менше10%).

Щодо інсайдерських кредитів. Аудитори зауважили, що на кінець минулого року, за даними керівництва банку, норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9) становив лише 0,04% при нормативному значенні не більше 25%. Разом з тим, під час перевірки аудитори встановили 28 контрагентів, «які мали певні ознаки пов’язаності». «У разі визнання банком чи Національним банком частини таких осіб пов’язаними з банком, значення нормативу потрібно буде переглянути».

На кінець грудня значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента в «Банку інвестицій та заощаджень» було 22,81% (вимога НБУ – не більше 25%).

До речі, на кінець минулого року майже половина кредитного портфелю «Банку інвестицій та заощаджень» - це були позики для галузі «Торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку».

Як писав Finbalance, у квітні НБУ погодив набуття істотної участі для низки акціонерів Банку інвестицій та заощаджень. Як наслідок, частка Сергія Лагура зросла до 17,5% (з 9,154% на 01.01.2016); Степана Івахіва – теж до 17,5% (з 9,9% на 01.01.2016); Петра Димінського (а також Жанни Димінської) – до 10% (на 01.01.2016 – 1,34%).

С. Лагур, С. Івахів та П. Димінський – бенефіціари групи компаній "Континіум", до якої входить мережа АЗС WOG. Лідером групи вважався І. Єремеєв, який торік влітку загинув через нещасний випадок. І. Єремеєв був лідером депутатської групи «Воля народу» у Верховній Раді, в яку на сьогодні входить у т.ч. С. Івахів. Ця група, як і група «Відродження» («імені» І. Коломойського) «підстраховує» коаліцію в парламенті, коли тій не вистачає необхідних голосів.

У червні була інформація про арешт рахунків «Укргазвидобування» в «Банку інвестицій та заощаджень».

Про боргові спори ліквідатора банку «Форум» та групи «Континіум» через АЗС читайте тут. Про намагання Укрексімбанку відсудити 811 млн грн. в молочних активів групи «Континіум» - тут.