У Сбербанку та "Укрвторчормету" - боргові спори на сотні мільйонів

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва розглядає заяву Сбербанку про видачу судового наказу на виконання рішення постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації “Союз інвесторів України” від 24.04.2017 в справі №45/16 за позовом до ТОВ "Інтер-ГТВ" (третя особа - ПАТ "Укрвторчормет") про стягнення заборгованості в сумі 14,6 млн дол та 48,8 млн грн.

Також суди розглядають заяву ТОВ "Інтер-ГТВ" про скасування вказаного рішення третейського суду.

Крім того, ПАТ «Укрвторчормет» звернулося в Госпсуд м. Києва з позовом до Сбербанку, в якому просить суд визнати недійсним договір застави від 25.05.2015, укладений в забезпечення виконання зобов’язань, які випливають з договору про відкриття кредитної лінії №74-В/11/54КЛ від 07.07.2011.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ПАТ «Укрвторчормет» вказаний Есламі Мар’ям Зеінлабедін. При цьому ПАТ «Укрвторчормет» фігурує в числі засновників ТОВ "Інтер-ГТВ", у числі яких - у т.ч. Мохаммад Хані Омран Алі (з ним пов’язували групу компаній «Євро Метал Інвест»).

У серпні Секретаріат фінансової реструктуризації повідомляв про завершення процесу реструктуризації заборгованості ПАТ «Укрвторчормет» перед Ощадбанком. У березні Ощадбанк заявляв, що відповідна реструктуризація охоплює заборгованість на 4,3 млрд грн.