У Привата, Ощада й Укрексіма валютні активи на 117 млрд грн менші, ніж зобов`язання

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, станом на початок 2018 року чисті валютні активи Приватбанку були меншими, ніж валютні зобов’язання, на 62,7 млрд грн. Негативним цей показник був також в Ощадбанку (-25,6 млрд грн) та Укрексімбанку (-28,6 млрд грн).

Мінімізувати ризики для валютних вкладників цих держбанків покликане в т.ч. внесення урядом в їх статутний капітал держоблігацій, індексованих на курс долара. Щоправда, в разі девальвації це означає збільшення держборгу та процентних витрат по відповідним паперам.

У липні 2017 року заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю для Finbalance заявляв про зменшення пересторог щодо можливих ризиків Приватбанку в частині виконання ним своїх валютних зобов’язань. Також торік у серпні про поступове зменшення відкритої валютної позиції Приватбанку вказувала і тодішній його в.о. глави правління Галина Пахачук.

Згідно зі звітністю Приватбанку, на 01 березня 2018 року його значення ліміту загальної короткої відкритої валютної позиції (Л13-2; співвідношення величини перевищення обсягу зобов’язань за іноземною валютою та банківськими металами над обсягом вимог у гривневому еквіваленті до регулятивного капіталу банку) становило 35,7%, тоді як вимога НБУ - не більше 10%.

Приватбанк констатує, що "на поточний момент банком здійснюється робота з НБУ по узгодженню плану приведення показника до нормативних вимог".

За даними банку, це ж стосується і значення ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1; співвідношення величини перевищення обсягу вимог за іноземною валютою та банківськими металами над обсягом зобов’язань у гривневому еквіваленті до регулятивного капіталу банку), яке на 01 березня становило 174,2% (вимога ж НБУ - не більше 1%).

Відповідно до звітності Укрексімбанку, на 01 березня його значення Л13-2 було 35,24%.

Ощадбанк наразі не розкрив відповідну інформацію.