НАБУ проводить обшук в центральному офісі "Привату"

Все про економіку та фінанси

За неофіційними даними джерел журналіста Олександра Дубінського, зараз в Дніпрі в центральному офісі Приватбанку – «маски-шоу».

На своєму сайті dubinsky.pro журналіст доповнює, що за інформацією його співрозмовників, детективи НАБУ прибули в банк відразу після початку робочого дня.

"Зайшли в фойє, піднялися на поверхи менеджменту. Нам було сказано їх не фотографувати, не підніматися з робочих місць і не говорити по телефонам", - зазначив один із співбесідників О. Дубінського.

Доповнено

НАБУ в офіційній заяві повідомило, що детективи бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють слідчі дії в головному офісі Приватбанку.

"Ці дії проводяться в рамках розслідування кримінального провадження за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем службовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів ПАТ КБ «ПриватБанк» в особливо великому розмірі, вчиненої менеджментом та власниками істотної участі вказаної банківської установи (ч.2 ст.364, ч.5 ст.191КК України), внаслідок чого держава понесла збитки в розмірі докапіталізації банку в сумі 116,8 млрд. грн", - зазначили в НАБУ.

Водночас Приватбанк в офіційній заяві констатував, що він та НАБУ "розпочали спільну роботу щодо аналізу «токсичного портфеля» кредитів попередніх власників банку".

"У рамках кримінального провадження з розслідування фактів незаконного надання кредитів попередніми власниками та попередніми топ-менеджерами, у банку спільно з НАБУ проводяться планові роботи. На підставі заяви НБУ по відношенню до колишнього менеджменту банку Приватбанк разом з НАБУ проводить ретельний аналіз документів і готовий всіляко сприяти в проведенні слідчих дій у відношенні колишніх власників і топ-иенеджменту.

Роботи в центральному офісі банку заплановані протягом декількох днів. У роботі задіяні також співробітники спецназу НАБУ. Це необхідно для оперативного реагування на випадок отримання інформації про знаходження осіб, щодо яких відкрито кримінальне провадження", - зазначали в Приватбанку.

Про фінансовий стан Приватбанку, кримінальні провадження щодо його сумнівних операцій перед націоналізацією, конфлікти між державою та екс-власниками читайте тут.