У Приватбанка – проблеми з групою "Веста"

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Госпсуду Харківської області від 09 жовтня, винесеної в рамках справи про банкрутство ТОВ "Рекуперація свинцю", розпорядник майном та саме підприємство-боржник визнали заявлені Приватбанком грошові вимоги. Їх сума в документі не уточнюється.

Як писав Finbalance, Госпсуд Дніпропетровської області у 2015 році визнав вимоги Приватбанку до ТОВ «Рекуперація свинцю» на 87 млн грн у рамках справи про банкрутство компанії, але зрештою відповідне провадження було закрите в 2016 році.

Відповідно до ухвали Госпсуду Дніпропетровської області від 10.03.2017, в 2016 році Госпсуд Дніпропетровської області частково задовольнив позов Приватбанку та в рахунок погашення боргу ТОВ "Рекуперація свинцю" перед банком за договором №DNH1LON02888 від 11.12.2012 в розмірі 4,37 млн дол вирішив звернути стягнення на предмет іпотеки за договором іпотеки №DNH1LON02888/DZ1 від 11.12.2012, який уклали банк і ТОВ "Вест Енергоінвест". Йшлося про дві нежитлові будівлі в Дніпрі (за адресою вул. Будівельників, 34). Рішенням суду було встановлено спосіб реалізації предмету іпотеки шляхом надання Приватбанку права від свого імені продати предмет іпотеки з початковою вартістю 50 млн грн.

Нагадаємо, ТОВ "Рекуперація свинцю" пов’язують з акумуляторною групою «Веста», яка підконтрольна родині Дзензерських (її представник – Денис Дзензерський – є нардепом, заступником голови комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності).

Приватбанк влітку-2013 офіційно повідомляв про надання 3,5 млн дол для групи «Веста».

У судових матеріалах щодо справи про банкрутство ПАТ «Веста-Дніпро» (воно на ліквідації, водночас судові спори тривають) зауважувалося, що в 2014 році в реєстр вимог кредиторів до цієї компанії внесені в т.ч. вимоги Приватбанку на 44,1 млн грн.

У серпні Д. Дзензерський заявляв, що за його інформацією, «держбанки погоджуються на реструктуризацію та санацію групи компаній «Веста».

Раніше в судових матеріалах згадувалося, зокрема, про вимоги Укрексімбанку до групи «Веста» на 1,2 млрд грн.

ВТБ Банк публічно зазначав, що ця група має зобов’язання по тілу кредитів та відсоткам на суму близько 300 млн дол, а поручителем є в т.ч. Д. Дзензерський.