Мартиненко каже, що не має 300 млн грн на заставу, тоді як його банк чекає 750 млн грн

22.04.2017, 09:00

Адвокат екс-депутата Миколи Мартиненка Петро Бойко біля Солом`янського райсуду заявив, що його підзахисний не може заплатити названу суму застави, пише "Укрінформ".

"Згідно з законодавством сума застави повинна бути такою, щоб клієнт міг її оплатити. В Україні дуже мало людей, які можуть заплатити 300 млн грн. Мій підзахисний також її заплатити не зможе", - сказав адвокат.

P.S. Як пише УНІАН, М. Мартиненко особисто заявив, що в нього немає 300 млн.грн. для внесення застави, як альтернативи арешту, які вимагає САП. Відповідну заяву М. Мартиненко зробив по оголошенню перерви в засіданні Солом`янського райсуду м. Києва.

"Питання не в тому, є, чи немає (гроші, - ред.). Я вже заявляв - їх немає", - сказав Мартиненко. При цьому він ще раз наголосив, що і висунуті йому обвинувачення, і запобіжний захід включно із внесенням 300 млн грн застави є неадекватними рішеннями з боку сторони обвинувачення.

Як писав Finbalance, М. Мартиненко є акціонером Діамантбанку, який до кінця квітня запланував збільшення статутного капіталу на 750 млн грн. Принаймні, частину акцій додаткової емісії на зазначену суму, як передбачалося, мав викупити М. Мартиненко.

Якщо докапіталізація не буде проведена вчасно в належному обсязі, Діамантбанк ризикує порушити вимоги НБУ щодо достатності регулятивного капіталу (на кінець квітня значення цього нормативу має бути не менше 5%), а значить за такого сценарію НБУ може визнати Діамантбанк неплатоспроможним. 

За даними ЗМІ, НБУ вже присвоїв цьому банку статус проблемного.