У 2015 році ВВП впаде на 13,1%, але економіка вже почала оживати, - експерти

Все про економіку та фінанси

У 2015 році український ВВП впаде на 13,1%. Такий прогноз зробили експерти інвестиційної компанії ICU, погіршивши таким чином свою попередню оцінку майже вдвічі (-7,6%).

Нагадаємо, що МВФ очікує падіння ВВП України в 2015 році на 9%. У І кварталі ВВП обвалився на 17,6%.

Водночас фахівці зауважують, що після гострої фінансової кризи в лютому намітилися ознаки фінансового оздоровлення економіки країни.

«У квітні був зафіксований рекордний профіцит первинного балансу консолідованого бюджету на рівні 0,7% від ВВП. Краща ситуація з бюджетом була тільки в серпні 2007 року, тобто ще до кризи 2008 року. З березня також кардинально покращилася модель управління економікою, націлена на фінансову стабільність», - прокоментував керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен.

За оцінками групи ICU, вже за підсумками другого кварталу слід очікувати стабілізації економіки, яка перекреслить тенденцію прискореного падіння в попередні п`ять кварталів (з 1-го кварталу 2014 по 1-й квартал 2015-го). Таким чином прогнозується поквартальне зростання ВВП (у порівнянні з попереднім періодом і з урахуванням сезонного фактора). За оцінками ICU, темпи поквартального приросту ВВП країни в другому кварталі складуть 0,8%, в третьому - 0,2%, в четвертому - 0,5%

Група ICU також поліпшила свій макропрогноз на 2016-2017 роки.

«У нас збалансований держбюджет (в термінах первинного балансу), інші індикатори вказують на поступові темпи приросту валютних резервів, відновлення припливу прямих іноземних інвестицій, зниження інфляції, тому ICU поліпшила свій прогноз зростання української економіки на 2016-2017 рр., - сказав О. Вальчишен. - Якщо на початку цього року ми прогнозували, що помітне пожвавлення української економіки почнеться тільки в 2017 році, а в 2016 р буде нульове зростання ВВП, то зараз ми вважаємо, що вже в наступному році економіка покаже зростання в 2,5%».