Туреччина не буде звертатися до МВФ, розраховує на Німеччину, РФ, Китай, - зять Ердогана

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Туреччини Берат Албайрак в четвер запевнив іноземних інвесторів, що Туреччина вийде з валютної кризи, ставши ще сильнішою, і підкреслив, що банки країни твердо стоять на ногах, пише Reuters.

В ході телеконференції, в якій взяли участь тисячі інвесторів і економістів, Албайрак - зять президента Туреччини Тайіпа Ердогана - сказав, що країна в повній мірі розуміє свої внутрішні проблеми, але наразі зіткнулася з тим, що міністр назвав ринкової аномалією.

Турецька ліра в понеділок досягла рекордного мінімуму в 7,24 долара, втративши з початку року близько 40 відсотків через побоювання інвесторів щодо впливу Ердогана на монетарну політику і погіршення відносин з США.

Албайрак сказав, що Туреччина не буде зволікати з наданням підтримки банківському сектору в разі потреби. За його словами, банки країни в змозі впоратися з волатильністю, а серйозного відтоку капіталу з рахунків останнім часом не спостерігалося.

Чиновник додав, що Туреччина не планує звертатися за допомогою до Міжнародного валютного фонду (МВФ) або впроваджувати заходи контролю за рухом капіталу, щоб зупинити відтік коштів за кордон.

Динаміка ліри після коментарів Албайрак практично не змінилася. У четвер турецька валюта знизилася на 3,6 відсотка до 5,73 лір за долар.

Албайрак сказав інвесторам, що заходів монетарної політики для боротьби з інфляцією недостатньо і необхідний скоординований і збалансований підхід з використанням інструментів грошово-кредитної і бюджетної політики. За його словами, Туреччина досягне цільових показників бюджету за рахунок скорочення витрат і сфокусується на залученні прямих іноземних інвестицій.

Міністр також закликав до скоординованої відповіді на санкції США, з якими зіткнулися багато країн світу, і сказав, що Туреччина подолає цей період разом з іншими державами, включаючи Німеччину, Росію і Китай.