ЄЦБ залишив ставки без змін, завершить скупку активів в кінці 2018 року

Все про економіку та фінанси

Європейський центробанк у четвер повідомив, що згорне програму скупки активів з кінця грудня 2018 року, а ставки залишаться на поточних рівнях як мінімум до осені 2019 року, пише Reuters.

ЄЦБ повідомив, що до кінця вересня 2018 року скупка активів продовжиться в обсязі 30 мільярдів євро в місяць, а з кінця вересня до кінця грудня 2018 року її щомісячний обсяг становитиме 15 мільярдів євро, після чого програма завершиться.

За підсумками засідання регулятор залишив депозитну ставку overnight на рівні мінус 0,40 відсотка річних. Основна ставка рефінансування, що визначає вартість кредитування в економіці, залишилася на рівні 0,0 відсотка, ставка екстреного кредитування для банків - 0,25 відсотка.

Рада керуючих ЄЦБ очікує, що ключові ставки залишаться на поточних рівнях як мінімум до кінця літа 2019 року і в будь-якому випадку стільки, скільки буде потрібно, щоб динаміка інфляції продовжила відповідати поточним очікуванням її стійкого коригування.

Згідно із заявою ЄЦБ, прийняті на засіданні рішення дозволять забезпечити подальший рух інфляції до рівнів нижче, але поблизу 2 відсотків в середньостроковій перспективі.