Суд в Гаазі задовольнив позов Приватбанку проти Росії щодо кримських активів

Все про економіку та фінанси

Сьогодні Постійна палата третейського суду в Гаазі офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь Приватбанку та проти Російської Федерації, йдеться в заяві Приватбанку.

"У частковому арбітражному рішенні від 4 лютого 2019 року, про яке стало відомо сьогодні, арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі.

Арбітражний суд залишив питання щодо розміру відшкодування, що підлягає сплаті ПриватБанку за незаконні дії Російської Федерації, на наступний етап арбітражного розгляду.

ПриватБанк прагне отримати відшкодування в розмірі понад 1 млрд доларів США", - йдеться в офіційному повідомленні Приватбанку.

Раніше заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявляла, що після анексії Криму Приватбанк перевів свої кримські активи та пасиви “на дочірню структуру – компанію «Фінілон»” (цитата). “Мова йде про близько 8 млрд грн кредитів і депозитів", - зазначала К. Рожкова, наголошуючи, що "на момент націоналізації на балансі банку не було жодних кримських активів і жодних кримських зобов’язань”. Вже екс-глава правління націоналізованого Приватбанку Олександр Шлапак уточнював, що “активи в розмірі близько 14 млрд грн в Криму були конфісковані окупаційною адміністрацією, а вкладники приблизно на 10 млрд грн залишилися”.

Про позовні вимоги НБУ до ТОВ "Фінілон" - тут.