Транзит газу через Україну може впасти на 70% через «Південний потік», - Нафтогаз

Все про економіку та фінанси

«Південний потік» може забрати з українського транзиту біля 60 млрд кубометрів газу. Про це повідомив глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв в ефірі ICTV, пише «Обозреватель».

«Газопровід забере з українського транзиту потенційно до 60 мрд кубометрів газу. Зараз він складає 86, раніше було 110-120. Тобто він впав через «Північний потік», - зауважив керівник НАКу.

За його словами, після будівництва «Південного потоку», Україна може опинитися в дуже складному становищі. Головна проблема тут - відсутність партнерів.

«Зараз українську ГТС можна оцінювати в проміжку від 25 до 35 млрд дол. Якщо не буде транзиту, ця цифра буде менше, мабуть в два рази», - зазначив А. Коболєв.

Нагадаємо, у четвер парламент має розглядати розроблений урядом законопроект про реформування системи управління ГТС (передбачає збереження її в держвласності та визначення оператором компанії, в якій держава володітиме контрольним пакетом акцій в 51%, а інші 49% належатимуть виключно компаніям з ЄС та США, перелік яких затверджуватиметься ВР). Як зазначав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, ухвалення цього документу може завадити будівництву Росією «Південного потоку», збільшити доходи ГТС та прокачку газу.