Трамп звільнив генпрокурора США Джеффа Сешнса

Все про економіку та фінанси

Генеральний прокурор та міністр юстиції США Джефф Сешнс у середу, 7 листопада, подав у відставку на прохання президента країни Дональда Трампа. Трамп у той самй день подякував колишньому сенатору від Алабами Сешнсу "за його службу". При цьому він додав, що нового постійного генпрокурора призначать згодом, констатує DW.

Зміщення Сешнса з посади відбулося на наступний день після того, як Республіканська партія втратила більшість у нижній палаті Конгресу. Здобуття більшості у Палаті представників відкриває Демократичній партії можливості поглибити розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року, на яких переміг Трамп.

Віднині виконувати обов`язки генпрокурора буде Метью Вітакер, якого вважають особливо лояльним до Трампа. Критики побоюються, що Вітакер не піклуватиметься про те, абе розслідування "російської справи", яке проводить спецпрокурор Роберт Мюллер, і надалі було незалежним. Раніше Вітакер неодноразово висловлював критику цього розслідування і впевненість, що команда Трампа не вступала в змову з росіянами під час виборчої кампанії.

Нагадаємо, офіційно США висунули обвинувачення 13 громадянам Росії і трьом російським організаціям через втручання у вибори та політичний процес. У липні Дональд Трамп визнав особисту відповідальність президента РФ Володимира Путіна за втручання у вибори в США 2016 року.