Трамп висунув умову ЄС для скасування мит на сталь і алюміній

Все про економіку та фінанси

Президент США Дональд Трамп заявив, що відмова від запроваджених ним мит на ввезення в країну виробів зі сталі та алюмінію можливий тільки в тому випадку, якщо країни ЄС "скасують свої жахливі бар`єри і тарифи на імпорт американських товарів". Про це він написав у суботу, 10 березня, у своєму Twitter, констатує DW.

Крім того, Трамп пригрозив ЄС митом на ввезення в США європейських автомобілів. "Це - чесно", - написав він. Напередодні відбулися переговори між Євросоюзом та США щодо звільнення від мит на імпорт сталі та алюмінію, запроваджених Сполученими Штатами. Але питання не було вирішено, тому переговори будуть продовжені наступного тижня.

Нагадаємо, що 8 березня Дональд Трамп офіційно оголосив, що запроваджує 25-відсоткове мито на імпорт сталі та 10-відсоткові ввізні мита для імпортного алюмінію. Ці зміни мають набути чинності за два тижні. Нові мита тимчасово не поширюються на Канаду та Мексику, які разом зі США є учасниками Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA).

Рішення США про мита на сталь та алюміній жорстко критикують ЄС та Китай. Вони пообіцяли вдатися до контрзаходів. Зокрема єврокомісарка з питань торгівлі Сесилія Мальмстрьом заявила, що якщо мита будуть дійсно запроваджені, ЄС звернеться до Світової організації торгівлі й заручатиметься підтримкою з боку інших великих виробників сталі - Канади, Бразилії, Японії або Китаю. Також ЄС може запровадити спецмита на сталь та алюміній, а також мотоцикли, віскі, джинси, горіхове масло, апельсиновий сік та інші популярні товари зі США.