Трамп номінував на голову ФРС Джерома Пауелла

03.11.2017, 10:33

Президент США Дональд Трамп номінував на пост глави Федеральної резервної системи (ФРС) колишнього інвестиційного банкіра Джерома Пауелла. Про це рішення американський президент заявив у четвер, 2 листопада, під час виступу в Білому домі, повідомляє агенція Reuters, констатує DW.

За словами Трампа, Пауелл якнайкраще підходить для цієї керівної посади, є ініціативним та розумним.

Сам Пауелл заявив, що працюватиме, щоб гарантувати, що ФРС залишається "пильною та готовою відповісти на зміни" на ринку. Він також наголосив, що економіка США досягла "значного прогресу" з часів фінансової кризи 2008 року, а фінансова система стала набагато сильнішою.

64-річний Пауелл, який з 2012 року є членом ради керівників ФРС, має у лютому замінити на цій посаді Джанет Єллен, мандат якої спливає. Але це рішення ще має затвердити Сенат США. Як зазначається, Пауелл є компромісним кандидатом, якого можуть підтримати як республіканці, так і демократи.

Очікується, щ в разі затвердження Сенатом Пауелл продовжить успішну політику своєї попередниці, під керівництвом якої економіка та ринки США протягом останніх років перебувають у стабільному стані. Пауел вже кілька років працює в команді Єллен та підтримує її рішення, до 2012 року він робив кар`єру також у фінансовій сфері.