Трамп: США захищають Німеччину від Росії, а Німеччина платить Росії мільярди

Все про економіку та фінанси

Президент США Дональд Трамп у середу, 11 липня, під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що Росія "тотально контролює" Німеччину через енергетичні ресурси, зокрема проект газопроводу "Північний потік-2", констатує DW.

"Я вважаю, це дуже сумно, що Німеччина укладає масштабну нафтогазову угоду з Росією", - цитує американського президента агентство AFP.

На думку Трампа, Німеччина є "заручницею Росії", тому що отримує звідти так багато енергії. "Ми платимо мільярди доларів (ФРН. - Ред.), щоб захистити вас, але ви платите мільярди доларів Росії", - заявив американський президент, який назвав "Північний потік-2" неприйнятним.

Як пише "Європейська правда", жорстка дискусія між Дональдом Трампом та Єнсом Столтенбергом відбулася в присутності ЗМІ. Всупереч звичайній практиці, журналістам дозволили бути присутніми під час початку їхньої розмови, залишивши їх також на частину президента та генсека.

Столтенберг розпочав зустріч із розповіді про те, що витрати всіх партнерів на оборону зростають, 8 з 29 країн-членів НАТО виконують вимогу про 2% ВВП на оборону.

"США захищають Німеччину, ми захищаємо Францію, ми захищаємо кожного (в Європі). Ми повинні зробити щось, ми не можемо примиритися з цим. Це неприйнятно, вони платять мільярди Росії, і ми маємо захищати їх!" - повторив Трамп декілька разів.

Столтенберг взявся опонувати президенту США, пояснюючи йому, що колективна оборона посилює НАТО. "Альянс довів, що ми сильніші, коли ми разом", - почав говорити він, але Трамп перервав його доводи.

Лише після короткої суперечки, що стала публічною, прес-служба Білого дому попросила журналістів залишити приміщення.

Скарги президента США пов’язані з тим, що багато держав-членів НАТО не виконують зобов`язання щодо виділення 2% ВВП на оборону, як було домовлено на саміті в Уельсі 2014 року.

Згодом Є. Столтенберг додав, що держави-члени НАТО поділяють думку про необхідність збільшення витрат на оборону, на чому наполягає Дональд Трамп.

"Трамп прямо говорить про оборонні витрати, і всі країни НАТО погоджуються зі справедливим розподілом тягаря і з тим, що треба виділяти більше грошей на оборону", - відзначив Столтенберг.

За його словами, усі держави-члени почали підвищувати оборонні видатки. Він висловив упевненість, що попри розбіжності між державами-членами лідерам вдасться ухвалити спільні рішення за підсумками зустрічі.

"Я вважаю, що держави-члени підтвердять свої зобов’язання щодо виділення коштів на оборону", - сказав Столтенберг.

Німецький уряд на засіданні у п`ятницю, 6 липня, схвалив проект федерального бюджету на наступний рік. Чи не найбільше зростання видатків передбачене на оборонну сферу - 42,9 мільярда євро, що приблизно на чотири мільярди євро більше, ніж цього року. Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що до 2020 року Німеччина планує підвищити оборонний бюджет до рівня 1,5% від ВВП.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн наполягала на необхідності виділити до кінця поточної каденції парламенту у 2021 році для Бундесверу на 15 мільярдів євро більше, ніж передбачено в бюджетному плані.

P.S.

Канцлерка Німеччини Анuела Меркель, коментуючи слова Трампа про енергетичну залежність від РФ, зазначила, що на сьогодні Берлін проводить незалежну політику та ухвалює незалежні рішення, констатує DW.