Топ-менеджери "Укрпошти" з різними акцентами описують її фінансові виклики

Все про економіку та фінанси

В.о. гендиректора “Укрпошти” Ігор Смілянський, говорячи про фінансовий стан компанії, заявив про “незбалансованість доходів та видатків послуги доставки пенсій”.

“Сьогоднішній тариф потребує перегляду у зв`язку з випередженим зростанням середньої зарплати у порівнянні зі середнім розміром пенсії. Ми маємо чіткий самостійний план як подолати цю проблему, як ми це робили вже не раз на протязі останніх років.

Одним із кроків цього плану була запропонована редакціям [видань] добровільна розстрочка платежів в межах існуючих між нами договірних умов та багаторічного досвіду співпраці”, - зауважив І. Смілянський.

Так він прокоментував поширену вчора в ЗМІ заяву першого заступника гендиректора “Укрпошти” Олександра Чернявського із зустрічі зі виданнями щодо передплатної кампанії.

Як повідомлялося, О. Чернявський констатував, що “за нашими підрахунками потрібно віддати редакціям близько 260 млн гривень”. “За умовами контракту виплата має відбутися наприкінці липня – початку серпня. Аби добре було всім, пропонуємо розтермінувати виплати із авансуванням 40% і відтермінуванням "хвоста" у вересні. Звісно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права", - цитували ЗМІ О. Чернявського.

При цьому наводилася така його пряма мова: "Ситуація складається така, що нині підприємство перебуває в досить таки скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось вже півроку лишається неврегульоване питання стосовно тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50% наших витрат, а в доходній частині становить близько 25%. Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20-25 тис. працівників "Укрпошти" втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тис. відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходить від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної платні нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. На жаль, за такої ситуації мусимо визнати, що "Укрпошта" знаходиться на межі банкрутства”.

У цьому контексті І. Смілянський наголосив, що “чутки про смерть “Укрпошти” є перебільшені”, хоча “як і у будь-якого підприємства, а тим паче під час глибинних та масштабних трансформацій, в Укрпошти іноді існують складнощі”.