Тіллерсон заявив про плани перегляду ядерної угоди з Іраном

Все про економіку та фінанси

Держсекретар США Рекс Тіллерсон у вівторок, 18 квітня, поінформував Конгрес про плани переглянути скасування санкцій проти Ірану згідно з ядерною угодою, підписаною минулого року. Тіллерсон заявив про сумнів щодо того, чи дана угода відповідає національним інтересам США і повідомив про доручення президента Дональда Трампа низці урядових структур дослідити, чи є скасування угоди необхідним з точки зору американських національних інтересів. "Іран залишається головною державою-спонсором тероризму", - йдеться у листі Тіллерсона до спікера палати представників Пола Раяна, повідомляє DW.

Міжнародне агентство з ядерної енергетики (МАГАТЕ) минулого лютого підтвердило, що Іран дотримується усіх вимог угоди.

Трамп неодноразово називав угоду з Іраном "однією з найгірших, які тільки були підписані", зокрема він указував на це під час передвиборчої кампанії 2016 року. Однак тривалий час він уникав відповідей на питання, коли цю угоду переглянуть і чи переглянуть взагалі.

Ядерна угода з Іраном була підписана у липні 2015 року за участю шістьох великих держав - США, Китаю, Росії, Великобританії, Франції та Німеччини. Угода передбачає скасування міжнародних санкцій проти Ірану в обмін на значні обмеження ядерної програми цієї країни. Відновлення зв`язків з Іраном стало одним з найбільших досягнень попереднього президента США Барака Обами. Однак Ізраїль, найбільший критик угоди, стверджує, що коли закінчиться дія певних обмежень за 10 і 15 років, Тегеран постане на порозі отримання власної ядерної бомби.