Тереза Мей оголосила про висилання російських дипломатів з Британії

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністерка Великобританії Тереза Мей у середу, 14 березня, під час виступу в парламенті оголосила про заходи британського уряду проти Москви після того, як остання проігнорувала ультиматум Лондона та не надала інформації щодо речовини, якою був отруєний колишній подвійний агент Сергій Скрипаль та його донька Юлія, повідомляє DW.

Серед заходів - вислання 23 російських дипломатів, яких підозрюють у розвідувальній діяльності. Окрім того, Лондон скасовує запрошення міністра закордонних справ Сергія Лаврова і "призупиняє усі двосторонні контакти на високому рівні". Дипломатам дається один тиждень на те, щоб виїхати з Великобританії.

На Чемпіонаті світу з футболу, який пройде влітку в Росії, не буде членів британської королівської родини та британських високопосадовців.

Також Великобританія "заморозить російські державні активи будь-де, якщо будуть докази, що вони можуть бути використані для загрози життю або майну британських громадян або осіб, які проживають у Великобританії", цитує агентство Reuters.

"Багато хто з нас дивився на пострадянську Росію з надією. Ми прагнули кращих відносин і це трагічно, що президент (Росії Володимир. - Ред.) Путін вирішив діяти у такий спосіб", - заявила Мей перед парламентом.

Засідання Радбезу ООН та пдтримка НАТО

Міністерство закордонних справ Великобританії повідомило, що 14 березня відбудеться естрене засідання Ради Безпеки ООН через отруєння Скрипаля. Під час нього буде надано інформацію про поточний стан розслідування замаху. Великобританія є постійним членом Радбезу ООН.

Усі 29 країн-членів НАТО підписали спільну заяву, оприлюднену 14 березня, в якій Москву закликають відповісти на всі запитання Великобританії щодо програми з розробки речовин групи "Новачок", а також повного розкриття відповідної програми. В заяві зазначається, що "напад" є "очевидним порушенням міжнародних норм та домовленостей".

Нагадаємо, Мей 12 березня оголосила про ультиматум Лондона Москві - до кінця дня 13 березня надати інформацію про нервово-паралітичну речовину з групи "Новачок", яку використали під час отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля і його дочки. Вона заявила, що Росія "дуже ймовірно" несе відповідальність за отруєння. Москва відкидає звинувачення у причетності до отруєння та пригрозила контрзаходами.