Світовий банк підтримав пропозицію Мінфіну щодо ПнВК

Все про економіку та фінанси

Світовий банк підтримує запропоновану Міністерством фінансів модель введення податку на виведений капітал (ПнВК) для малого та середнього бізнесу (МСБ), повідомила директор СБ з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, пише "Інтерфакс-Україна".

"А повну імплементацію законопроекту відкласти доти, доки не буде сприятлива фіскальна ситуація", - сказала вона під час засідання комітету з питань податкової і митної політики, вказавши, що, за розрахунками СБ можливі бюджетні втрати становитимуть 1,5% ВВП.

За словами С.Кахконен, запропонована Мінфіном альтернатива із заміни податку на прибуток податком на виведений капітал для компаній з обсягом доходів до 200 млн грн - це спосіб скоротити бюджетні втрати.

У свою чергу Мінфін наголошує, що для уникнення загрози фіскальної стабільності необхідне введення ПнВК для МСБ з річним обсягом доходу до 200 млн грн і використання компенсатора у вигляді умовної сплати авансом ПнВК у розмірі 50% від суми податкових зобов`язань з податку на прибуток за 2018 рік лише для цієї групи платників податків.

"У цьому випадку 95% від усієї кількості юридичних осіб перейдуть на сплату ПнВК і отримають переваги від цього податку. Платниками податків податку на прибуток залишаються близько 4,5 тис. компаній із річним обсягом доходу понад 200 млн грн, які задекларували 85% загальної суми податку на прибуток", - зазначає міністерство у релізі.

При цьому Мінфін зазначає, що така модель обговорювалася з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і була узгоджена як можлива.

Водночас один з авторів законопроекту Олександр Шемяткін вважає, що введення цього податку для МСБ стимулюватиме компанії до дроблення і не матиме належного ефекту.