Світовий банк: кожна друга людина у світі живе за межею бідності

Все про економіку та фінанси

Незважаючи на зниження рівня бідності 3,4 млрд жителів планети борються за задоволення базових потреб, повідомив у середу Світовий банк (СБ) у доповіді "Бідність і загальне процвітання" за останні два роки, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з даними дослідження, межа бідності в країнах із рівнем доходів нижче за середній становить $3,20 на день, у країнах із рівнем доходу вище за середній - $5,50 на день, що, за оцінкою CBS, еквівалентно вартості великої чашки лате у кав`ярні Starbucks у Нью-Йорку. СБ зазначає, що крайнє зубожіння визначається життям менше ніж на $1,90 на день.

За даними СБ, частка людей, котрі живуть у крайній бідності, скорочується: у 1990 році вона становила 36%, а у 2015-му - вже 10%. Крім того, в 40% найбідніших домогосподарств у 70 з 91 досліджуваної країни відзначено зростання доходів, причому в половині економік темпи зростання були вищі за середні. Тим часом 26,2%, або 1,9 млрд людей у всьому світі в 2015 році жили менше ніж на $3,20 на день, а практично у 46% жителів планети в розпорядженні було не більше ніж $5,50 на день.

При цьому фахівці СБ відзначають брак даних про держави, які постраждали від конфліктів.