Суд зупинив рішення уряду про конкурс на посаду голови митниці

Все про економіку та фінанси

Окружний адміністративний суд Києва зупинив розпорядження Кабміну про оголошення конкурсу на посаду голови Державної митної служби. Як повідомляє прес-служба суду, рішення ухвалили 17 квітня за позовом народного депутата Андрія Антонищака, констатує "Радіо Свобода".

Зокрема, суд заборонив Комісії з питань вищого корпусу державної служби вчиняти дії з проведення конкурсу на підставі зазначеного розпорядження уряду.

«Суд, ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову, виходив з того, що невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів заявника, на захист яких подається адміністративний позов, стане неможливим, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль і витрат», – йдеться в повідомленні.

Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що ця заборона є необґрунтованою і в уряді з нею «будуть боротися».

«Один із законів фізики «сила дії дорівнює силі протидії» працює і в реформуванні ДФС. Як тільки ми почали реально рухатися в реформуванні і робити конкретні кроки, включно з прозорим конкурсом, нас почали активно блокувати. І хоча на минулому тижні в забезпеченні позову було відмовлено, сьогодні адмінсуд таки заборонив Комісії ухвалювати рішення по конкурсу на ДМС», – написала вона у Facebook.

Нижче - заява Міністерства фінансів: 

"Одна з основних вимог бізнесу – реформування податкової та митної систем, повне перезавантаження фіскальних органів. Урядом та Міністерством фінансів ця вимога була почута і наприкінці минулого року ухвалене рішення щодо розділення ДФС на митну та податкову служби.

Разом з експертами, в тому числі і міжнародними партнерами, разом із бізнесом та депутатами ми розробляли Положення для двох служб та умови проведення конкурсів на керівників ДПС і ДМС. У жодного немає сумнівів, що процес був прозорий та відкритий.

Але коли справа дійшла до конкурсного відбору, почалися блокування та спротив, звинувачення в непрозорості та заангажованості, хоча усі охочі мали можливість спостерігати як за конкурсом на двох його етапах, так і спілкуватися зі всіма претендентами на посаду очільників відомств. І коли до проведення третього – заключного – етапу конкурсу та оголошення його результатів залишався тиждень, процес намагаються зупинити в тому числі через судові позови.

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію розпорядження Уряду щодо оголошення конкурсу на посаду голови митної служби. Крім того, активно нагнітається ситуація і навколо відбору на очільника податкової служби.

Реформи блокуванням не зробиш, цей процес неминучий. Треба розуміти одне, чим довше ми сперечаємося та затягуємо реформування, тим більше втрачає держава. Попереду багато роботи – від продовження автоматизації служб до прийняття таких важливих для бізнесу законопроектів, як введення інституту уповноважених економічних операторів. Тому закликаємо разом робити важливу справу для держави, для бізнесу і від блокування переходити до вирішення конкретних завдань і проблем".

Нагадаємо, 20 березня уряд видав розпорядження про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади голови Державної податкової служби й очільника Державної митної служби.

Останній етап відбору, співбесіда, має відбутися 23 квітня.

Раніше зупинити конкурси Окружний адмінсуд просив екс-голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, але суд відмовив йому в задоволенні позову.

Наприкінці 2018 року Кабінет міністрів України розділив Державну фіскальну службу на податкову і митну служби й повідомив про намір провести конкурс на керівників новоутворених відомств.