Суд зняв арешт з акцій "Газпрома" в операторах "Північних потоків"

Все про економіку та фінанси

Суд у Швейцарії ухвалив зняти забезпечувальні заходи з акцій компанії «Газпром» в компаніях-операторах «Північного потоку» і «Північного потоку-2» - Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG відповідно. Про це йдеться у повідомленні «Газпрому» в Twitter, пише УНІАН.

"16 січня суд кантону Цуг (Швейцарія) ухвалив рішення повністю скасувати свою постанову, винесену 29 травня 2018 року, про накладення в Швейцарії забезпечувальних заходів на акції Газпрому в Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG і на права вимоги Газпрому до цих компаній", - йдеться в повідомленні.

При цьому виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко зазначив, що НАК продовжить пошук активів ПАТ "Газпром" у Швейцарії для стягнення $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, пише "Інтерфакс-Україна".

За словами Ю.Вітренка, які наводить прес-служба компанії, зареєстровані в Швейцарії Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG запевнили судових виконавців, що вони не можуть виконати рішення суду про замороження (арешт) акцій, що належать "Газпрому", оскільки акції випущені в документальній формі, і у них таких акцій немає. Тому суд і скасував своє рішення про замороження.

Ю.Вітренко нагадав, що частину акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG було знайдено у Великій Британії, і дочірня компанія "Газпрому" зобов`язалася перед судом в Лондоні нічого з цими акціями не робити до подальшого рішення суду.

"Своїм рішенням швейцарський суд підтвердив дійсність рішення арбітражу і можливість примусового виконання цього рішення у Швейцарії, треба лише знайти активи для стягнення. Тому ми продовжуємо шукати активи "Газпрому" в цій країні", - пояснив він.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2018 року російський монополіст «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі щодо транзитного контракту, за рішенням якого російська компанія повинна виплатити українській стороні 4,6 млрд дол.

При цьому з урахуванням рішення арбітражу щодо контракту на постачання газу остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 млрд дол. на користь «Нафтогазу».

На тлі програшу «Газпром» заявив про намір розірвати контракт на поставку і транзит газу з Україною в судовому порядку.

У 20-х числах березня «Газпром» офіційно повідомив «Нафтогаз» про те, що він відмовляється виконувати рішення арбітражу.

Наприкінці травня «Нафтогаз України» почав процес примусового стягнення з «Газпрому» боргу в 2,6 млрд дол. у зарубіжних судах. Процеси зі стягнення проходять в Англії, Швейцарії та Нідерландах. Серед активів, що цікавлять українську сторону, - акції компаній-операторів газопроводів «Північний потік-1» і «Північний потік-2».