Суд забрав "Укртелеком" в Ахметова та повернув державі

Все про економіку та фінанси

Мажоритарний акціонер «Укртелекома» - ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) – заявив, що Гопсуд м. Києва вирішив розірвати укладений за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу 92,79% Укртелекома з "ЕСУ", відповідач вже заявив про намір подати апеляцію на це рішення, пише «Економічна правда».

В "ЕСУ" підкреслили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу "Укртелекому", зокрема, буде продовжена масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank.

"З огляду на характер претензій ФДМ і їх зв`язок з діями попередніх власників "Укртелекому", "ЕСУ" вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов`язань", - відзначили в компанії.

Нагадаємо, Фонд держмайна в травні 2011 року продав 92,79% акцій Укртелекому українській "дочці" австрійської компанії EPIC - фірмі ЕСУ - за 10,5 млрд гривень.
Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова. Бізнесмен став власником компанії опосередковано.

Він придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ "ЕСУ".

Остання компанія є безпосереднім власником Укртелекому, контролюючи майже 93% акцій компанії.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що компанія "Укртелеком" була приватизована кіпрською компанією фактично безкоштовно.

Про боргові вимоги Ощадбанку та Укрексімбанку до ТОВ «ЕСУ» читайте тут.