Суд за клопотанням ICU зняв кілька арештів з коштів групи "Донецьксталь"

Все про економіку та фінанси

26 липня Госпсуд Донецької області задовольнив клопотання АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Глорі” в особі ТОВ “КУА “Інвестиційний капітал Україна” та скасував арешт коштів на рахунках ПрАТ “Донецьксталь” - металургійний завод”, який був накладений ухвалою цього суду від 01.11.2017 в рамках забезпечення позову ЗНВКІФ “Глорі” до ПрАТ “Донецьксталь” - металургійний завод” (справа №905/2502/17) про стягнення заборгованості в розмірі 1,8 млрд грн, 29 млн євро і 12,2 млн дол (відповідне право вимоги позивач придбав у ВТБ Банку з дисконтом 87%).

Рішенням Госпсуду Донецької області від 19.03.2018 (залишене без змін постановою Донецького апеляційного госпсуд від 20.06.2018) позовні вимоги ЗНВКІФ “Глорі” було задоволено в повному обсязі.

У липні від ЗНВКІФ “Глорі” до суду надійшло клопотання про зняття арешту з коштів.

Суд задовольнив його з огляду на те, що “між позивачем - AT «Глорі» (заявником) та відповідачем - ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» досягнуто домовленості щодо способу, порядку та строків виконання останнім рішення Господарського суду Донецької області від 19.03.2018, що набрало законної сили 20.06.2018” (цитата).

Як писав Finbalance, загалом ЗНВКІФ “Глорі” викупило у ВТБ Банку права вимоги до компаній з групи “Донецьксталь” загалом на суму 3,1 млрд грн та отримало в судах першої та апеляційної інстанції низку рішень про стягнення відповідної заборгованості.

26 липня Госпсуд Донецької області також задовольнив клопотання ЗНВКІФ “Глорі” та скасував арешт коштів на рахунках ПрАТ “Донецьксталь” - металургійний завод”, ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод», ПАТ «Шахтоуправління «Покровське», який був накладений ухвалою цього суду від 26.10.2017 в рамках забезпечення позову ЗНВКІФ “Глорі” до вказаних структур (справа №905/2449/17) про стягнення 122,7 млн грн заборгованості (відповідне право вимоги позивач придбав у Сбербанку з дисконтом 88%).

Рішенням Госпсуду Донецької області від 03.04.2018 (залишене без змін постановою Донецького апеляційного госпсуду від 12.07.2018) позовні вимоги ЗНВКІФ “Глорі” було задоволено.

У другій половині липня від ЗНВКІФ “Глорі” до суду надійшло клопотання про зняття арешту з коштів.

Суд задовольнив його, з огляду на те, що позивач знову ж таки посилався “на домовленість сторін щодо способу, порядку та строків виконання відповідачами рішення господарського суду Донецької області від 03.04.2018”.

Як писав Finbalance, ЗНВКІФ “Глорі” загалом придбав права вимоги Сбербанку до компаній з групи “Донецьксталь” на суму 3,4 млрд грн. Причому відповідні угоди укладалися за участі ТОВ «ФК «Приоритет» (компанія екс-нардепа Сергія Кия, близького до Ріната Ахметова).

Крім вказаного позову, суд першої інстанції також задовольнив позов ЗНВКІФ “Глорі” про стягнення з боржників заборгованості в розмірі 125 млн дол (справа №905/2524/17).

Нагадаємо, у квітні Фонд гарантування продав для ЗНВКІФ “Глорі” права вимоги Дельта Банку до групи “Донецьксталь” на 1,1 млрд грн з дисконтом 70%.

Тобто загальний обсяг вимог ЗНВКІФ “Глорі” до групи “Донецьксталь” перевищує 7,5 млрд грн.

Про інші арешти, які суди накладали на кошти групи “Донецьксталь” на вимогу ЗНВКІФ “Глорі” (у т.ч. в рамках кримінального провадження №12018100000000439) читайте тут.

Як повідомлялося, група "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського опосередковано увійшла до складу акціонерів згаданого ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (входить у групу "Донецьксталь" "імені" Віктора Нусенкіса), яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні.

Про борги групи "Донецьксталь" перед Промінвестбанком читайте тут. Перед великими західними банками - тут.