Суд визнав незаконною націоналізацію Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті суду, пише "Економічна правда".

"Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «Приватбанк», та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Розгляд даної справи тривав з червня 2017 року. Такий тривалий строк розгляду справи пов`язаний, зокрема, з загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ та необхідністю дослідження значної кількості доказів у справі, розмір якої складає понад 50 томів.

Підставами для ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «Приватбанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні.

Таким чином, процедура націоналізації ПАТ «КБ «Приватбанк» була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері", - йдеться в повідомленні суду.

Як пише "Інтерфакс-Україна", суддя-спікер Окружного адмінсуду м. Києва Богдан Санін на брифінгу уточнив, що суд задовольнив в повному обсязі всі позовні вимоги Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, ФГВФО і НКЦПФР.

"Зазначеним рішенням було задоволено позовні вимоги, серед яких два рішення НБУ, одну постанову уряду, ряд наказів Фонду гарантування вкладів. Ці рішення стосувалися проведення націоналізації ПриватБанку, зокрема рішення про визнання його неплатоспроможним", - сказав він.

Б.Санін також повідомив, що засідання суду проходило в закритому режимі в зв`язку з нормами закону про дотримання банківської таємниці, тому доступу до тексту вказаного рішення в даний час немає.

"Сьогодні була прийнята вступна та результативна частина рішення... Судді мають 10 днів для підготовки повного рішення. Таке рішення приймалося у зв`язку з тим, що відповідач не довів правомірність віднесення банку до неплатоспроможним", - сказав він.