Суд не передав медіахолдинг Курченка Нацагентству корупційних активів

Все про економіку та фінанси

Суд відмовився передати майно медіахолдингу UMH Group Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами. Відповідне рішення Печерського районного суду Києва прийняв 10 січня, пише «БізнесЦензор».

Згідно з матеріалами суду, Генпрокуратура просила передати Нацагентству заарештовані 15 грудня 2017 року активи, які також визнані речовими доказами у справі, з метою виключення ймовірності користування майном підозрюваним, що, як зазначалося, дозволяє йому продовжувати отримувати незаконні доходи (переваги) від придбаних шляхом вчинення кримінальних злочинів матеріальних благ.

У свою чергу суд вказав, що Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами можуть бути передані речові докази вартістю понад 200 розмірів мінімального прожиткового мінімуму. При цьому, на думку суду, прокуратура не надала обґрунтувань для визнання зазначених цінних паперів, корпоративних прав та прав інтелектуальної власності речовими доказами.

Суд також зазначив, що номінальний розмір низки належних ТОВ "Видавничий Дім Український Медіа Холдинг" часток в інших компаніях менший від встановленої мінімальної для передачі Нацагентству суми.

"Прокурором не надано належних та допустимих доказів, на підтвердження того, що кожен з об`єктів, які він просить передати в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів становить вартість понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб", - наголошується в ухвалі суду.

Таким чином, суддя О.М. Соколов відмовив прокурору ГПУ в задоволенні клопотання.

Як повідомлялося, 15 грудня Печерський районний суд Києва наклав арешт на цінні папери, корпоративні, інтелектуальні права, нерухоме майно та обладнання компанії "Український медіахолдинг" (UMH Group).

Арешт на майно і права UMH Group було накладено в рамках розслідування кримінальноuj ghjdfl;tyyz за фактами ухилення від сплати податків, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, які завдали великої матеріальної шкоди, а також з розслідування ряду інших злочинів.

UMH, або "Український Медіа Холдинг" - один з найбільших медіахолдингів України. До його складу входять друковані видання та радіостанції, а також великі сервісні, розважальні портали і новинні агрегатори, такі як bigmir.net, tochka.net, korrespondent.net.

Як вказує сам холдинг, ресурси UMH покривають близько 50% українських інтернет-користувачів, а частка групи на ринку інтернет-реклами становить 29%.

Із 2013 року холдинг належить втікача бізнесменові Сергію Курченко, який викупив його у колишнього глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

Австрійська спеціалізована прокуратура в 2014 році проводила перевірку за підозрою у відмиванні грошей стосовно Бориса Ложкіна і фігуранта списку санкцій ЄС Сергія Курченко. Йшлося про 130 млн євро, перерахованих у 2013 році офшорними фірмами Курченка на рахунки офшорних фірм Ложкіна в Австрії в рамках угоди про покупку "Українського медіа-холдингу". Однак справа була закрита через відсутність інформації від української сторони, яка могла б вказувати на злочин.

У 2014 році прокуратура висунула Курченко підозри в ухилянні від сплати податків і нанесенні великих збитків держкомпаніям. Тоді ж бізнесмена включили до списку санкцій ЄС.