Суд відкрив справу про банкрутство "Кольорових металів" за заявою Укрсоцбанку

Все про економіку та фінанси

15 січня Госпсуд Дніпропетровської області за заявою Укрсоцбанку відкрив провадження в справі №904/5417/18 про визнання банкрутом ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали" та ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Суд визнав грошові вимоги Укрсоцбанку на суму 171,25 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, на підставі судових рішень державна виконавча служба відкрила зведене виконавче провадження №54904911 про стягнення з ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали" на користь Укрсоцбанку та ВТБ Банку боргів на загальну суму 402,6 млн грн та 6,55 млн дол.

Раніше ЗМІ писали про інтерес Таскомбанку Тігіпка щодо викупу у Фонду гарантування заборгованості ТОВ “Кольорові метали” перед ВТБ Банком на 411 млн грн (причому, як зазначалося, оцінювачі ФГВФО оцінили цей актив на 67 млн грн).

Разом з тим, влітку 2018 року була інформація, що Тігіпко уже викупив у ВТБ Банку частину заборгованості компаній “Любимівський кар’єр” та “Кольорові метали”, які входять в групу "Юмін" (Ukraine Minerals).

За даними держреєстру, засновниками ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали" є ТОВ "Юкрейн Мінералс" і ТОВ "Юмин". Кінцевим бенефіціаром значиться Коссов Євген.

Раніше ЗМІ пов’язували групу "Юмін" з дніпропетровським бізнесменом Дмитром Визгаловим.

У 2016 році Укрсоцбанк подавав заяву в Госпсуд Дніпропетровської області про порушення провадження в справі про банкрутство ТОВ "Юкрейн Мінералс", але зрештою її відкликав.