Суд у травні розгляне позов Коломойського про повернення йому акцій Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Києва у вівторок оголосив перерву до 7 травня 2019 року у справі за позовом екс-акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном та особами, що були на той момент його акціонерами, пише "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, під час слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом про повернення їм акцій Приватбанку, і суд задовольнив це клопотання. Водночас суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. На думку міністерства, в матеріалах справи відсутні будь-які докази наявності права власності І.Коломойського і Triantal на акції ПриватБанку, підтвердження процесуальної право- та дієздатності Triantal Investments Ltd і повноважень осіб, що діяли від імені позивачів, на підписання позовної заяви.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов І.Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій ПриватБанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд також задовольнив клопотання позивачів і зажадав у відповідачів - Мінфіну, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і державного Укргазбанку - надати до 26 березня зазначений договір купівлі-продажу.

Минулого тижня Окружний адміністративний суд Києва також оголосив перерву до 18 квітня у справі за іншим позовом І.Коломойського про націоналізацію Приватбанку - до НБУ, ФГВФО, Кабінету Міністрів і НКЦПФР . Відповідно до бази судових рішень, провадження у цій адміністративній справі було відкрито за рішенням суду від 14 червня 2017 року. До справи як треті особи також залучені Приватбанк і Мінфін. 

15 квітня Шостий апеляційний адмінсуд відклав на 22 квітня - наступний день після другого туру президентських виборів - розгляд апеляційної скарги НБУ на рішення Окружного адмінсуду про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки Приватбанку в жовтні 2016 року, підсумки якої лягли в основу націоналізації фінустанови.