Суд позбавив Приватбанк іпотечних прав на 300 гектарів землі на Одещині

Все про економіку та фінанси

8 листопада Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ "Гаджибей" до НБУ і Приватбанку (в справі №910/15832/17) та визнав недійсними два договори вторинної іпотеки (№4886 та №4952), укладені в червні-липні 2016 року між ТОВ "Гаджибей" і Приватбанком як забезпечення зобов`язань ТОВ “Тамерса” перед банком. Таке рішення суд ухвалив з огляду на те, що, за його висновками, угода зі сторони іпотекодавця була підписана неуповноваженою на те особою.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Гаджибей” просило суд також визнати недійсними договори первинної іпотеки (предмет іпотеки той же - 41 земельна ділянка площею понад 300 гектарів), що були укладені з НБУ як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку по рефінансуванню. Однак ці позовні вимоги були відхилені.

Торік Госпсуд м. Києва своїм рішенням, яке було залишене без змін Київський апеляційним госпсудом, також частково задовольнив вказані позовні вимоги ТОВ “Гаджибей”. Проте Верховний суд скасував ці рішення і відправив справу на новий розгляд. Зрештою Госпсуд м. Києва виніс те ж рішення.

Як писав Finbalance, у вересні-2017 Печерський райсуд м. Києва за ініціативою Генпрокуратури в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо 19 млрд грн рефінансування, яке НБУ видав для Приватбанку) наклав арешт у т.ч. на земельні ділянки за адресою Одеська область, Овідіопольський район, Дільницька сільська рада, масив «Золотий берег», які належать ТОВ «Гаджибей».

У поточному році НБУ подав низку позовів до ТОВ “Гаджибей” щодо стягнення заборгованості Приватбанку по рефінансуванню як мінімум на суму під 900 млн грн (шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки).