Суд відкрив справу про банкрутство "АвтоКрАЗ"

Все про економіку та фінанси

24 вересня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі про банкрутство ПАТ "АвтоКрАЗ", визнав грошові вимоги Ощадбанку на 555,7 млн грн, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

“Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави”, - йдеться в ухвалі суду.

Прес-служба “АвтоКрАЗ” в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заявила про намір подати апеляційну скаргу. "Судом першої інстанції не був прийнятий до уваги той факт, що вимоги Ощадбанку повністю забезпечені заставою майна не тільки боржника ПрАТ "АвтоКрАЗ", але й іншими юридичними особами-поручителями, що, згідно із законодавством, виключає можливість порушення справи про банкрутство", - зазначила прес-секретар "АвтоКрАЗу" Діна Стеганцева.

Згідно з держреєстром судових рішень, Ощадбанк ще в 2016 році звернувся в Госпсуд Полтавської області із заявою про порушення справи про банкрутство "АвтоКрАЗ" у зв`язку з неможливістю боржника погасити борг. Однак тоді госпсуд відмовив у порушенні справи, але ця ухвала була скасовано Харківським апеляційним госпсудом в серпні 2016 року. Потім справу було передано до Госпсуду Києва та судові розгляди тривали.

Як писав Finbalance, серпні Ощадбанк відсудив третину акцій ПАТ “АвтоКрАЗ”, що належать у т.ч. компаніям, які фігурували в структурі власності банку “Фінанси та кредит”.

4 жовтня Верховний Суд відмовився задовольнити заяву ліквідатора банку “Фінанси та кредит” про зупинення виконання відповідного судового рішення до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

27 вересня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та в рамках кримінального провадження №42017000000001693 (щодо розтрати коштів банку “Фінанси та кредит” шляхом видачі кредитів пов’язаним особам, у т.ч. компаніям групи “АвтоКрАЗ”) наклав арешт на нерухоме майно, що належить Промінвестбанку (перейшло у його власність від “АвтоКрАЗу” на підставі договорів іпотеки в період, коли на відповідне майно - як зазначалося в судових матеріалах - вже було накладено арешт у рамках іншого кримінального провадження, причому теж щодо сумнівних операцій банку “Фінанси та кредит”).

31 травня планувався “голландський” аукціон з продажу Фондом гарантування прав вимоги банку “Фінанси та кредит” на 3,5 млрд грн до компаній з групи “АвтоКрАЗ” за низкою кредитних договорів. Проте 30 травня виконавча дирекція ФГВФО ухвалила рішення про зняття з торгів відповідного лота.