Суд: порука "Росави" Жеваго перед його збанкрутілим банком припинена

Все про економіку та фінанси

21 листопада Господарський суд м. Києва задовольнив позов ПрАТ «Росава» до банку «Фінанси та кредит» та визнав припиненою поруку підприємства, яка була надана по кредиту для ТОВ "Кременчуцький шкірзавод".

Згідно з судовими матеріалами, кредитний договір між банком «Фінанси та кредит» і ТОВ "Кременчуцький шкірзавод" був укладений ще в кінці 2008 року. Згодом до нього вносилися зміни й доповнення. Йшлося про позику на 122 млн грн. У серпні 2009 року з ПрАТ «Росава» було підписано угоду поруки.

Позивач стверджував, що зобов`язання за договором поруки припинилися, з огляду на те, що сторони кредитного договору без згоди на те поручителя збільшили обсяг відповідальності позивача, шляхом укладання додаткових договорів щодо збільшення розміру відсоткової ставки за користування кредитом та строку повернення кредитних коштів. Суд визнав позовні вимоги обгрунтованими.

Як писав Finbalance, в жовтні ліквідатор банку «Фінанси та кредит» подав низку позовів до ПрАТ «Росава» про стягнення 1,5 млрд грн.

ПрАТ «Росава» фігурує в матеріалах низки кримінальних проваджень щодо сумнівних операцій банку «Фінанси та кредит» з пов’язаними структурами.

«Росава» - виробник шин, який вважається підконтрольним нардепу Костянтину Жеваго (був власником збанкрутілого банку «Фінанси та кредит»).

За даними НКЦПФР, на кінець ІІІ кварталу 13,4% ПрАТ «Росава» належали ТОВ "ТІС-РУДА", серед засновників якого – підконтрольний Жеваго "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат".

Довідково

Голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що 80% кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

Збиток банку «Фінанси та кредит» за 1-е півріччя 2016 року склав 10,4 млрд грн, за підсумками всього 2015 року - 21,05 млрд грн.

Борг банку «Фінанси та кредит» перед НБУ по кредитам рефінансування на кінець 2014 року становив 3,9 млрд грн (на кінець 2013 року було 3,8 млрд грн). У 2015 році він отримав рефінансування від регулятора на 1,45 млрд грн.

Фонд гарантування вкладів у межах гарантійної суми має виплатити вкладникам банку "Фінанси та кредит" 10,45 млрд грн (на 01 листопада було виплачено 9,9 млрд грн). Як відомо, відповідні виплати вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

Про відстрочку до 2019 року, яку фармкомпанії Жеваго отримали на сплату 880 млн грн боргів перед банком "Фінанси та кредит", читайте тут.

Про намагання гірничорудної компанії Жеваго стягнути 200 млн грн з Фонду гарантування див. тут.

Про боргові претензії Фонду гарантування до компаній Жеваго читайте туттут і тут.

Про судові спори НБУ з Жеваго особисто та його компаніями див. тут.