Суд не прийняв позов банку "Надра" до боржника на 1,2 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

29 січня Госпсуд м. Києва повернув без розгляду позов ліквідатора банку «Надра» до ТОВ "ДХ Інвест Нерухомість" щодо стягнення 1,19 млрд грн.

Підставою для цього стала несплата банком судового збору. Суд відхилив клопотання «Надри» про відстрочення сплати судового збору. Банк посилався на те, що перебуває у скрутному матеріальному становищі та у стані ліквідації, є неплатоспроможним, а тому не має змоги сплатити судовий збір.

Як констатується в ухвалі суду, згідно з законом "Про судовий збір", за подання до госпсуду позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору - 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати (1378,00 грн.) та не більше 150 розмірів мінімальної зарплати (206 700 грн; саме під цю максимальну планку підпадав позов «Надри», - ред).

Відповідно до змін до закону «Про судовий збір», які набрали чинності з 01.09.2015, уповноважена особа Фонду гарантування у справах, пов’язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку, позбавлена пільг щодо сплати судового збору.

«На підтвердження свого скрутного матеріального становища позивач не надав жодного фінансового документа чи будь-якого іншого належного та допустимого доказу.

Натомість, згідно Звіту про виплати та надходження ПАТ "Комерційний банк "Надра" станом на 01.01.2016 року, розміщеного на офіційному Інтернет-сайті ПАТ "Комерційний банк "Надра": розрахунок з вкладниками - загальна гарантована сума складає 3 852 809,16 тис. грн, виплачено вкладникам – 3 497 112,75 тис. грн.; надходження з погашених заборгованостей за кредитами – 303 687,27 тис. грн., реалізація майна банку - 0,00 тис грн., інші надходження – 13 398,93 тис. грн.

Відтак, суд, враховуючи положення статті 129 Конституції України, якою визначено одну із засад судочинства - рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, відхиляє клопотання заявника про звільнення від сплати судового збору», - констатується в ухвалі.

P.S. За даними держреєстру, компанія «ДХ Інвест Нерухомість» займається купівлею та продажем власного нерухомого майна; наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний); управлінням нерухомим майном за винагороду або на основі контракту. Ця структура в 2009 році отримала дозвіл від Антимонопольного комітету на придбання активів у вигляді цілісного майнового комплексу СГ ТОВ "Теремки" (Київ; основний вид діяльності – вирощування овочів та розсади). Також вона фігурувала в переліку боржників «Родовід Банку».

Як писав Finbalance, Національна поліція розслідує справу про розкрадання 10,4 млрд грн з банку "Надра", а Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо підозрілих операцій банку "Надра" на підставі публікації Finbalance щодо стрімкого скорочення депозитного портфелю юросіб у банку перед введенням тимчасової адміністрації.

Про намагання ліквідатора банку "Надра" відсудити 600 млн грн у кримської компанії Фірташа (який контролював банк "Надра") читайте тут, а 10 млн дол. в "Дельта Банку" - тут.