Суд не побачив сенсу для заводу Жеваго у відстрочці на виплату боргу перед ФГВФО на 154 млн

Все про економіку та фінанси

9 квітня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" про річну відстрочку на виконання судового рішення від 28.02.2017 (в справі №910/23183/16) про стягнення з підприємства на користь збанкрутілого банку “Фінанси та кредит” заборгованості на 154 млн грн.

Своє клопотання про відстрочку ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" обгрунтовувало в т.ч. порушенням провадження в справі №910/23627/16 про банкрутство цього підприємства, в рамках якої ухвалою Госпсуду м. Києва від 21.08.2017 було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Боржник висловлював думку, що задоволення вимог кредиторів може відбуватися лише у порядку, передбаченому Законом «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та в межах провадження у справі про банкрутство боржника.

У свою чергу суд констатував, що оскільки строк виконання зобов`язання, що було в основі судового рішення від 28.02.2017, настав до відкриття провадження в справі про банкрутство, тому “вимоги за вказаним рішенням є конкурсними та на них розповсюджується дія мораторію, а отже в принципі не існує навіть необхідності в наданні судом відстрочки у виконанні рішення суду” (цитата).

Раніше НБУ повідомляв, що ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" було майновим поручителем банку “Фінанси та кредит” по кредиту рефінансування.

Серед засновників ПАТ "Київський суднобудівний-судноремонтний завод" фігурують структури, які пов’язували з нардепом Костянтином Жеваго - основним акціонером збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”.

Контекст

За даними Фонду гарантування, на 01.01.2019 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,94 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,45 млрд грн).

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

За даними НБУ, борг банку "Фінанси та кредит" по рефінансуванню на середину березня-2018 становив 6,3 млрд грн.

Про справи щодо банкрутства жевагівських ПрАТ "АвтоКрАЗ", ПрАТ "Росава", ПрАТ "Готель "Салют"(та їх борги перед НБУ та ФГВФО) читайте відповідно туттуттут.

Про борги фармкомпаній Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" - тут.

Про борги Білоцерківської ТЕЦ перед ФГВФО та НБУ - тут.

Про вимоги групи Ferrexpo Жеваго до банку "Фінанси та кредит" на понад 4 млрд грн - тут.

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів - тут і тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит", - тут.