Суд не дав компанії Ахметова ще одну відстрочку на виплату для Дельта Банку 19 млн грн боргу

Все про економіку та фінанси

24 вересня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву ТОВ "ЕСУ" про відстрочення на рік виконання рішення цього суду від 27.07.2017 (в справі №910/32157/15), яким частково було задоволено позов ліквідатора Дельта Банку і стягнуто з ТОВ “ЕСУ” заборгованість з відсоткового доходу за облігаціями в сумі 19,4 млн грн, а також надано відстрочку на виконання цього рішення на 1 рік з дня набрання законної сили.

Своє клопотання про повторну річну відстрочку на виплату відсоткового доходу ТОВ "ЕСУ" обгрунтовувало “відсутністю у нього коштів”, “важким фінансовим становищем” (цитата).

“За твердженням заявника негайне виконання рішення суду є критичним для нього та може призвести до банкрутства ТОВ "ЕСУ", як мажоритарного акціонера ПАТ "Укртелеком", що у свою чергу призведе до порушення стабільності роботи цього підприємства.

Суд вважає, що надані заявником докази скрутного фінансового становища лише відображають поточну підприємницьку діяльність ТОВ "ЕСУ" та не свідчать про винятковість обставин, з якими закон пов`язує можливість відстрочення виконання судового рішення”, - йдеться в судовій ухвалі від 24.09.2018.

Як писав Finbalance, Дельта Банк був держателем облігацій ТОВ “ЕСУ”, принаймні, на 160 млн грн, які були передані в заставу для Ощадбанку.

ТОВ "ЕСУ" є власником 92,8% акцій “Укртелекома”, кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов.

У березні 2017 року ТОВ “ЕСУ” мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього (тобто допустило дефолт). Найбільші держателі цих паперів - Ощадбанк та Укрексімбанк (як повідомлялося, в кожного з них у портфелі облігації на суму біля 2 млрд грн). Випуск цих облігацій сприяв процесу приватизації "Укртелекома". Наразі Ощадбанк та Укрексімбанк з перемінним успіхом судяться з ТОВ “ЕСУ” та ПАТ “Укртелеком”, намагаючись стягнути з них мільярдні борги (деталі - тут і тут).

Про боргові вимоги ліквідатора банку Януковича до компанії Ахметова на 290 млн грн читайте тут.