Суд наклав арешт на рахунки компанії з Fozzy Group в банках "Восток" і "Південний"

Все про економіку та фінанси

У держреєстрі судових рішень опублікована ухвала Солом’янського райсуду м. Києва від 18 травня, якою накладено арешт на низку рахунків ТОВ «Фоззі-Фуд» у банку «Восток», а також заборонено розпоряджатися коштами по ще одній групі рахунків компанії в цьому ж банку (за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до держбюджету). Таку ж ухвалу суд прийняв щодо рахунків ТОВ «Фоззі-Фуд» у банку «Південний».

Таким чином, слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого ДФС (погоджене з прокурором Генпрокуратури) в рамках кримінального провадження №32016100110000100 від 29.03.2016.

Згідно з ухвалою суду, досудове розслідування встановило, що службові особи ТОВ «Фоззі-Фуд» при операціях з низкою суб’єктів господарювання (ТОВ «Белтранс»; ТОВ «Амарант Груп»; ПП «Віста спейс»; ТОВ «В.Л.С.»; ТОВ «Грін Міт»; ТОВ «Діміт Груп»; ТОВ «Едхаус сістем» тощо) шляхом проведення безтоварних операцій, «занижено ПДВ у січні-лютому 2015 на суму 32 238 669 грн» (цитата).

«Правопорушення зафіксовано в акті документальної позапланової виїзної перевірки №1044/28-10-39-10/32294926 від 04.11.2015. Під час проведення перевірки було виявлено невідповідність придбаних та реалізованих товарів, не підтвердження реальності здійснення фінансово господарських операцій, відсутність можливості виконання договірних відносин», - йдеться в ухвалі суду.

Довідка Finbalance:

За даними держреєстру, кінцевий бенефіціар ТОВ «Фоззі-Фуд» - Володимир Костельман. Ця компанія входить у Fozzy Group (відома супермаркетами «Сільпо», Fozzy, «Фора»).

За даними НБУ, В. Костельман – один з основних співвласників банку «Восток», у переліку яких фігурує в т.ч. Вадим Мороховський – екс-глава правління банку «Південний».

Як звертав увагу Finbalance, на кінець І кварталу обсяг кредитів, виданих банком «Восток» для представників галузі торгівлістановив 1,76 млрд грн., тоді як загальний обсяг кредитів і авансів клієнтам становив 4,125 млрд грн. (до знецінення). Крім того, на кінець березня співвідношення резервів до кредитного портфелю (99,9% якого – позики юрособам) становило лише 3,1%. На такому фоні банк декларував прибуток і І кварталі-2016, і в 2014-2015 рр.

Нещодавно банк «Південний» фактично визнав потребу в докапіталізації, повідомивши про затвердження Нацбанком планів капіталізації. У січні Fitch наводило оцінку, що банку «Південний» потрібна докапіталізація на 600 млн грн.

Як писав Finbalance, ВТБ Банк подав низку позовів до структур, пов’язаних з Fozzy Group, на суму близько 2 млрд грн.