Суд наклав арешт на ТРЦ "Караван" Ярославського за клопотанням поліції

18.02.2017, 09:00

14 лютого Голосіївський райсуд м. Києва – в рамках кримінального провадження №12017100000000084 від 10.02.2017 – задовольнив клопотання слідчого Нацполіції та наклав арешт на торгівельно-розважальний комплекс (літ. А) площею 46 780,5 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Лугова, 12 (тут знаходиться ТРЦ «Караван», - ред..), а також на торговельно-офісну будівлю (літ. А1) площею 10 540, 80 кв. м за цією ж адресою, які на праві власності належать ПрАТ «Лекс Холдинг» (кінцевий бенефіціар – Олександр Ярославський).

Як констатується в ухвалі суду, за даними досудового слідства, «09.07.2013 невстановлені службові особи ПрАТ «Лекс Холдинг» шляхом обману та зловживання довірою, не маючи на меті виконати взяті на себе зобов`язання, на підставі кредитного договору № 57 від 08.07.2013, отримали у ПАТ «ВТБ Банк» кредитні кошти, якими в подальшому заволоділи, після чого розпочали процедуру банкрутства підприємства з метою вивести із забезпечення заставне та іпотечне майно, чим завдали вказаній фінансовій установі майнової шкоди на загальну суму 73 894 800, 00 доларів США».

«Строк повернення кредиту не пізніше 15.08.2016. З метою створення уяви про намір виконати взяті на себе зобов`язання за кредитним договором ПрАТ «Лекс Холдинг» здійснив декілька платежів в якості погашення заборгованості на загальну суму 1 913 200,00 дол. США. Останній платіж був здійснений 24.02.2016.

Загальна заборгованість за кредитним договором, не враховуючи нарахованих відсотків та пені, становить 73 894 800,00 дол. США. ПрАТ «Лекс Холдинг», отримавши листи-вимоги про усунення порушення у зобов`язанні та попередження про наслідки невиконання таких зобов`язань за кредитним договором направлених банком 16.08.2016 року, прийнято рішення розпочати процедуру банкрутства підприємства з тією метою, щоб в подальшому мати можливість зняти обтяження на іпотечне майно та відчужити його третім особам.

ПрАТ «Лекс Холдинг», не маючи на меті повертати кредит ПАТ «ВТБ Банк» сформувало фіктивну заборгованість перед ТОВ «Центр юридичного обслуговування «Егіда» на загальну суму 600 000 грн., яка нібито утворилася у зв`язку із неналежним виконанням останнім умов договору від 05.01.2015 року №05/01-2015 про надання юридичних послуг.

Відтак, є всі підстави вважати, що визнання банкрутом ПрАТ «Лекс Холдинг» призведе до зняття обтяження на все його майно з метою забезпечення вимог кредиторів вказаного підприємства та в подальшому позбавить ПАТ «ВТБ Банк» накласти на це майно стягнення, яке на теперішній час перебуває в його іпотеці.

На підставі викладеного слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для арешту майна в розумінні положень ст. 170 КПК України», - йдеться в ухвалі суду.

Як пише агентство «Українські новини», ПрАТ "Лекс Холдинг" заявило про намір оскаржити арешт, накладений Голосіївським райсудом м. Києва.

Як зазначається в повідомленні, в компанії першопричиною ситуації називають відмову ВТБ Банку від узгодженого сторонами формату пролонгації (реструктуризації) заборгованості.

Як констатується, наразі щодо ПрАТ "Лекс Холдинг" судом відкрито провадження у справі про банкрутство, а згідно з чинним законодавством, компанія не має права виплачувати борги (з моменту порушення провадження у справі про банкрутство, арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство).

На думку юристів "Лекс Холдинг", дії Голосіївського райсуду м. Києва містять ознаки складу злочинів, передбачених ст. 364, 375 Кримінального кодексу.

Як зауважується в повідомленні, представники ПрАТ "Лекс Холдинг" готують заяву в прокуратуру м. Києва, яка здійснює контроль за правоохоронними органами.

Довідково

Як писав Finbalance, 06 січня Господарський суд м. Києва – в рамках розгляду позову ВТБ Банку до приватного підприємства «Сімер» (за даними держреєстру, кінцевий бенефіціар – Олександр Ярославський) щодо стягнення 2,185 млрд грн – задовольнив клопотання позивача й наклав арешт на грошові кошти відповідача, що знаходяться на рахунках відкритих в будь-яких фінансових установах і які будуть виявлені в ході виконавчого провадження в межах вказаної суми позову. 

27 лютого Київський апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу ПП "Сімер" та скасував ухвалу Госпсуду м. Києва від 01.06.2017.

У вересні 2016 року О.Ярославський повідомляв, що його група компаній DCH збільшила до контрольної свою частку в компанії Karavan Real Estate Limited. Karavan Real Estate Limited об`єднує три діючі ТРЦ "Караван" у Києві, Харкові та Дніпрі, два споруджуваних центри в Дніпрі і Кривому Розі, а також більше десятка проектів в розвитку.

У січні 2017 року О. Ярославський заявив, що мережа ТРЦ "Караван" домовилася з мережею гіпермаркетів "Ашан" про відкриття її магазинів в ТРЦ "Караван". Бізнесмен уточнив, що ніколи не мав відношення до гіпермаркетів "Караван", які наразі працюють в ТРЦ. Він пояснив, що є власником безпосередньо ТРЦ загальною площею 100 тис. кв. м, тому в цій угоді з "Ашан" виступає орендодавцем.