Суд наклав арешт на 65 млн грн компанії "Фоззі-Фуд" в банку "Восток" на вимогу ВТБ Банку

Все про економіку та фінанси

23 червня Господарський суд Київської області частково задовольнив позов ВТБ Банку до ТОВ «Фоззі-Фуд» та вирішив стягнути з відповідача 2,6 млн дол. і 10 млн грн. заборгованості.

Водночас суд відмовив у задоволенні зустрічного позову ТОВ «Фоззі-Фуд» щодо внесення змін до кредитного договору №10-0604/101к від 28.03.2006 та продовження строків кредиту та сплати відсотків не раніше ніж до настання 16.09.2025. Відповідне клопотання ТОВ «Фоззі-Фуд» обґрунтовувало скрутним фінансовим станом.

При цьому 23 червня Госпсуд Київської області частково задовольнив клопотання ВТБ Банку та наклав арешт на кошти ТОВ «Фоззі-Фуд» на рахунках в банку «Восток» в межах суми заборгованості, яка складає 64,8 млн грн.

Відповідно до ухвали суду, необхідність вжиття заходів забезпечення позову ВТБ Банк обґрунтовував тим, що «відповідач тривалий час ухиляється від виконання зобов’язання з повернення кредитних коштів та сплати процентів за користування ними, на даний час фінансовий стан відповідача суттєво погіршився, про що свідчать зменшення розміру обігових коштів на рахунках відповідача, а отже у випадку невжиття судом заходів до забезпечення позову у відповідача є реальна можливість своїми діями ускладнити у майбутньому виконання рішення суду, що свідчить про ймовірність порушення майнових інтересів позивача по справі з урахуванням можливого утруднення у майбутньому виконання рішення суду» (цитата).

Натомість представник відповідача подав суду клопотання про долучення до матеріалів справи документів, а саме довідки ПАТ «Банк Восток» № 05ц/1394БТ від 22.06.2016 року про залишок коштів на рахунках ТОВ «Фоззі-Фуд», а саме: на рахунку № 26001640119346 в сумі 66,2 млн грн. та № 26002650119346 в сумі 10,99 млн грн., що разом складає 77,2 млн грн. та перевищує суму заявлених позовних вимог у даній справі.

Тому представник відповідача просив суд, у випадку задоволення заяви про вжиття заходів до забезпечення позову, накласти арешт саме на вищевказані рахунки з метою недопущення блокування усіх оборотних коштів ТОВ «Фоззі-Фуд» та зупинки роботи підприємства.

Довідково

Як писав Finbalance, обсяг судових претензій ВТБ Банку до структур, пов’язаних з Fozzy Group (відома супермаркетами «Сільпо», Fozzy, «Фора»; кінцевий бенефіціар – Володимир Костельман), сягав 2 млрд грн.

Йдеться, зокрема, про ПрАТ «Сільпо Рітейл», ТОВ «Фоззі», ТОВ «Фоззі-Фуд», ПрАТ «Експансія Рітейл», ТОВ «Експансія», ТОВ «Лін Беккер», ТОВ «Бриклейерз».

За даними НБУ, В. Костельман – один з основних співвласників банку «Восток».

Знову ж таки, як писав Finbalance, 18 травня Солом’янський райсуд м. Києва наклав арешт на низку рахунків ТОВ «Фоззі-Фуд» у банку «Восток», а також заборонив розпоряджатися коштами по ще одній групі рахунків компанії в цьому ж банку (за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до держбюджету). Таку ж ухвалу суд прийняв щодо рахунків ТОВ «Фоззі-Фуд» у банку «Південний».

Таким чином, слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого ДФС (погоджене з прокурором Генпрокуратури) в рамках кримінального провадження №32016100110000100 від 29.03.2016.

Згідно з ухвалою суду, досудове розслідування встановило, що службові особи ТОВ «Фоззі-Фуд» при операціях з низкою суб’єктів господарювання (ТОВ «Белтранс»; ТОВ «Амарант Груп»; ПП «Віста спейс»; ТОВ «В.Л.С.»; ТОВ «Грін Міт»; ТОВ «Діміт Груп»; ТОВ «Едхаус сістем» тощо) шляхом проведення безтоварних операцій, «занижено ПДВ у січні-лютому 2015 на суму 32 238 669 грн» (цитата).

«Правопорушення зафіксовано в акті документальної позапланової виїзної перевірки №1044/28-10-39-10/32294926 від 04.11.2015. Під час проведення перевірки було виявлено невідповідність придбаних та реалізованих товарів, не підтвердження реальності здійснення фінансово господарських операцій, відсутність можливості виконання договірних відносин», - йшлося у відповідній ухвалі суду.

Про фінансовий стан ВТБ Банку (у т.ч. мільярдні збитки та проведену докапіталізацію) читайте тут.