Суд лишив арешт касових коштів київського метро в справі щодо боргу перед "Укррослізингом"

Все про економіку та фінанси

12 листопада Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу комунального підприємства "Київський метрополітен" та залишив без змін ухвалу Госпсуду м. Києва від 22.08.2018 (в справі №910/8397/16), якою підприємству теж було відмовлено в задоволенні скарги на постанову держвиконавця про арешт коштів КП “Київський метрополітен” в межах суми 1,83 млрд грн, що перебувають у всіх касах підприємства та будуть надходити до них (було визначено, що відповідні кошти мають зараховуватися на депозитний рахунок Мін’юсту або в один з комерційних банків).

Арешт накладено у межах виконавчого провадження (№55700556) ), по якому з метрополітену стягується 1,83 млрд грн боргу на користь ТОВ «Укррослізинг» (у вересні ця структура була перейменована на ТОВ "Австро-Угорська Лізингова Компанія").

Наприкінці січня-2017 Київський апеляційний госпсуд постановив стягнути з КП «Київський метрополітен» на користь ТОВ «Укррослізинг» 1,97 млрд грн заборгованості за договором про фінансові лізингові послуги, відповідно до якого фірма у 2009 році передала метрополітену в користування 40 головних та 60 проміжних вагонів. Тоді суд встановив, що столичний метрополітен має виплатити в т.ч. 366 млн грн боргу з оплати вартості частини предмету лізингу; 112 млн грн – борг з оплати відсотків за користування предметом лізингу; 229 млн грн – інфляційні втрати; 1,19 млрд грн – коефіцієнт коригування.

Як повідомлялося, напередодні підписання угод з метрополітеном у 2008 році «Укррослізинг» перейшов у власність кіпрської «Impofirm Consulting Limited», близької до екс-регіонала Юрія Іванющенка. Також "Укррослізинг" пов`язували в т.ч. з російським "Внєшекономбанком" (власник Промінвестбанку).

Наразі засновником «Укррослізингу» (ТОВ "Австро-Угорська Лізингова Компанія") значиться кіпрська компанія «Укррослізинг Сайпрус Лімітед», бенефіціаром якої вказаний Уве Крістіан Ешнер. За даними «Youcontrol», до нього бенефіціаром фірми з 2017 року був російсько-український бізнесмен Павло Фукс, який почав скуповувати активи в Україні після зміни влади.

Нагадаємо, з липня 2018 року вартість проїзду в київському метрополітені зросла з 5 до 8 гривень за поїздку.