Суд Лондона зобов`язав Коломойського і Боголюбова пояснити операції на $1,9 млрд

Все про економіку та фінанси

Високий суд Лондона за підсумками засідань на початку березня виніс рішення, що зобов`язує Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd - структури, пов`язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим - деталізувати інформацію про операції з коштами Приватбанку, отриманими від інших осіб, пише "Інтерфакс-Україна".

Суд нагадує, що Приватбанк подав позов проти Коломойського і Боголюбова, а також пов`язаних з ними осіб - Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Позовна заява банку містить твердження про шахрайські дії з боку відповідачів, які полягали в перерахуванні Приватбанком, тоді ще підконтрольним І.Коломойському і Г.Боголюбова, близько $1,9 млрд 46 українським структурам, після чого зазначені кошти були перераховані Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. відповідно.

Після розгляду позовної заяви суд 19 грудня 2017 року видав указ про замороження коштів відповідачів.

Раніше ці компанії фігурували в постановах Печерського райсуду м. Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачався арешт ряду рахунків у кіпрській філії Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Згідно з ухвалами суду, посадові особи Приватбанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємствам під заставу майнових прав на товар. Після цього дані компанії уклали угоди (здійснивши 100%-у передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. 

Раніше консалтингова компанія Gabara Strategies (працює в інтересах Коломойського і Боголюбова), коментуючи для агентства Reuters інформацію про можливе виведення в офшори 1,7 млрд дол, у т.ч. за участі Trade Point Agro Limited, запевнила, що «кредити згаданим компаніям не привели до втрати $1,7 млрд або якихось збитків в Приватбанку». «Кредити були погашені, і Приватбанк завжди володів достатнім забезпеченням по цих кредитах», - йдеться в заяві, в якій також сказано, що будь-яке протилежне твердження буде «бездоказовим і необґрунтованим». Разом з тим, представники Коломойського і Боголюбова не уточнили, яким чином кредити були погашені.