Стельмах: на рішення НБУ щодо Приватбанку впливали політики

Все про економіку та фінанси

Екс-глава НБУ, екс-глава спостережної ради Приватбанку Володимир Стельмах в інтерв’ю для Finbalance зазначив, що «із 2011 року НБУ став, по суті, кептивним банком, хоча має бути незалежним держорганом».

За його словами, під час останньої кризи в економіці та банківській системі (з 2014 року) «вийшло так, що на фоні девальвації та падіння вартості заставного майна за кредитами, наданого позичальниками для банків, НБУ почав вимагати значної докапіталізації, а рефінансування фактично не було».

«І тут почали діяти ще й політичні аспекти. Це особливо проявилося на Приватбанку. Упродовж фактично всього періоду роботи Гонтаревої на посаді глави НБУ в Приватбанку сиділи представники Нацбанку. Але вони жодного разу офіційно не озвучили банку зауваження», - зауважив В. Стельмах.

Коментуючи можливий вплив МВФ на рішення щодо націоналізації Приватбанку, екс-глава НБУ зазначив, що «МВФ ніколи не влазив до рівня конкретного контрагента, тому що не можна це робити».

«Він дивиться загалом банківську систему, баланс. Безумовно, якщо менеджмент НБУ і його глава сказали, що «в нас є дуже неприємні питання до того-то банку і ми закладаємо [певну суму докапіталізації]…», могли багато чого написати [в Меморандумі]», - констатував В. Стельмах.