Справа Януковича: суд наклав арешт на цінні папери, емітовані Промінвестбанком

Все про економіку та фінанси

Печерський райсуд м. Києва – в рамках кримінального провадження №42016000000001594 за ознаками, зокрема, ст. 110 Кримінального кодексу («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») та ст. 111 («Державна зрада») – 17 січня задовольнив клопотання Головної військової прокуратури Генпрокуратури та наклав арешт на цінні папери, які емітовані Промінвестбанком та обліковуються на банківському рахунку.

Згідно з судовими матеріалами, власником цих цінних паперів є підозрюваний по кримінальному провадженню – уродженець м. Єнакієве Донецької області. Як зазначається, повідомлення про підозру йому було складено 28.11.2016.

«У вказаному досудовому розслідуванні досліджуються факти планування, підготовки та ведення агресивної війни проти України представниками влади Російської Федерації та Збройних Сил Російської Федерації, вчинення ними умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України, підбурювання українських військовослужбовців до вчинення державної зради, організації вчинення військовослужбовцями ЗС РФ диверсій, захоплення державних або громадських будівель чи споруд, блокування транспортних комунікацій, викрадення вогнепальної зброї та бойових припасів, незаконного переправлення осіб через державний кордон України», - йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 17.01.2017.

Нагадаємо, в рамках вказаного кримінального провадження 28.11.2016 у приміщенні Святошинського райсуду м. Києва на прямому зв`язку з ростовським судом генпрокурор Юрій Луценко оголосив підозру у держзраді Віктору Януковичу (уродженцю м. Єнакієве).

Клопотання про накладання арешту на цінні папери слідчий мотивував тим, що незастосування заборон відчуження та розпорядження цінними паперами надасть можливість підозрюваному або його представникам за дорученням безперешкодно відчужити їх чи іншим способом розпорядитись ними, що в свою чергу може в подальшому перешкодити виконанню вироку суду в частині можливої конфіскації майна підозрюваного та забезпечення цивільного позову.

Як відомо, мажоритарним акціонером Промінвестбанку є російська держкорпорація "Внєшекономбанк".