Справа Приватбанку: суд призначив податкову перевірку "1+1" на вимогу ГПУ

Все про економіку та фінанси

Печерський райсуд м. Києва ухвалою від 18.09.2017 задовольнив клопотання Генпрокуратури та в рамках кримінального провадження №42017000000001823 (щодо можливого доведення до банкрутства Приватбанку перед його націоналізацією) дав дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки з питань дотримання податкового законодавства Іноземним підприємством "1+1 Продакшн" - «на предмет своєчасності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків і зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, у т.ч. при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з контрагентами за період з 01.01.2008 по 31.12.2016» (цитата з ухвали суду).

Нагадаємо, у вересні Печерський райсуд м. Києва в рамках іншого кримінального провадження – №42014000000001261 (щодо 19 млрд грн рефінансування, яке НБУ видав для Приватбанку) – задовольнив клопотання ГПУ та наклав арешт на низку активів «приватівців», у т.ч. на офісний комплекс у Києві, який орендує холдинг «1+1 медіа».

Холдинг «1+1 медіа» в офіційній заяві з посиланням на дані компанії-орендодавця (ТОВ «Поділ Нерухомість») констатував, що НБУ не виключає можливість відчуження вказаної будівлі, яка перебуває в заставі по рефінансуванню для Приватбанку. "Ми дуже хочемо помилятись, але це схоже на чергову спробу політичного тиску. Після історії з ліцензією у грудні минулого року, зараз починається історія з будівлею", - зазначав тоді гендиректор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко.

Натомість НБУ заявляв, що розцінює «поширення подібної маніпулятивної та викривленої інформації про нібито виселення ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" із приміщення по вул. Кирилівській, 23» як спробу «вплинути на рішення Національного банку в частині погашення кредиту, майновим поручителем за яким є ТОВ "Поділ Нерухомість"» (цитата).

Як зазначається в судових матеріалах, ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000001823 від 06.06.2017 за фактом створення (цитата) «злочинної організації, а також керівництва такою організацією та участі у ній з метою заволодіння упродовж 2008-2016 років грошовими коштами ПАТ «КБ «ПриватБанк» в особливо великих розмірах колишніми посадовими особами ПАТ «КБ «ПриватБанк», залучивши власників та керівників низки суб`єктів господарювання, а також представників та кінцевих бенефіціарів низки іноземних компаній, що є пов`язаними з банком особами, за фактом доведення колишніми службовими особами ПАТ КБ «ПриватБанк» банку до неплатоспроможності, тобто вчинення пов`язаною з банком особою будь-яких дій, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних та за фактом фальсифікації колишніми службовими особами ПАТ КБ «ПриватБанк» фінансових документів та звітності фінансової організації, приховування неплатоспроможності фінансової установи або підстав для відкликання (анулювання) ліцензії фінансової установи».

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 18.09.2017, під час проведення досудового розслідування встановлено, що з 20.10.2016 по 22.11.2016 Приватбанк уклав 36 кредитних договорів з 36-ма юрособами та надав за ними кредити у формі поновленої кредитної лінії загальною сумою 126,9 млрд грн строком від 8 до 10 років за ставкою 10,5% річних. Упродовж одного-двох днів від дати отримання кредитних коштів всі позичальники перерахували їх в загальній сумі 126,9 млрд грн на погашення кредитів 193-х юросіб, які були надані в попередні роки.

«Крім того, договори поруки, які стали підставою перерахування отриманих кредитних коштів на погашення раніше наданих кредитів 193-м юридичним особам, були підписані ПАТ КБ «Приватбанк» з 36-ма позичальниками в день підписання з ними кредитних договорів, або наступного дня, а в двох випадках договори поруки були підписані за день-два до дати підписання кредитних договорів.

В якості забезпечення за цими кредитами прийнято застав на суму близько 267 млрд. грн., з яких майнових прав на суму 237 млрд. грн., що складає майже 90% від всього портфелю застав. При цьому, проведені нинішнім керівництвом банку перевірки свідчать про завищену вартість заставного майна. На теперішній час прострочена заборгованість складає понад 10 млрд. грн. та має стійку тенденцію до зростання», - йдеться в судових матеріалах.

Як писав Finbalance, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні №52017000000000153 за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем службовими особами НБУ, а також розтрати коштів Приватбанку в особливо великому розмірі, вчиненої менеджментом та власниками істотної участі банку.

Із судових матеріалів випливає, що детективи НАБУ вивчають у т.ч. реструктуризацію / трансформацію корпоративних кредитів у Приватбанку, яка відбулася восени 2016 року.

Про позови Приватбанку до компаній Коломойського на 50 млрд грн читайте тут.