Смолій: правління НБУ слід зберегти в нинішньому складі

Все про економіку та фінанси

В.о. глави Яків Смолій в інтерв`ю для агентства "Інтерфакс-Україна" висловився за збереження нинішнього складу правління Нацбанку.

"Я сьогодні не бачу потреби в зміні чинного складу правління. Правління ефективно працює і здатне приймати рішення незалежно від ситуації, яка була на політичному горизонті. Доказ цьому - дотримання нашого мандата під час відсутності глави, яка нині - у вимушеній у відпустці з травня минулого року", - сказав Я.Смолій в інтерв`ю.

Я.Смолій також повідомив, що в разі його призначення главою НБУ на заміщення вакансії першого заступника глави НБУ буде оголошений конкурс.

"На цю вакансію повинен претендувати фахівець, який володіє певними навичками, оскільки в мене, крім "перший заступник", є профільна відповідальність: інформаційні технології, платіжні системи, готівковий обіг. На заміщення цієї вакансії буде оголошено конкурс", - сказав він.

Я.Смолій також повідомив, що існують певні обмеження в проведенні кадрової політики НБУ. Відповідно до закону про НБУ, в кожного заступника є термін каденції та прописані умови, за яких він може звільнитися. Якщо він не хоче за власним бажанням піти з посади, то підстав для його звільнення на сьогодні лише кілька: невиконання обов`язків або втрата бездоганної ділової репутації.

"Наступність заступників не дозволить одномоментно змінити напрямок політики реформ, який було обрано ще в 2014 році й задокументовано в Комплексній програмі розвитку фінсектору до 2020 року. Наприклад, Нацбанк три роки тому сказав, що ми переходимо до плаваючого курсу. Припустімо, приходить новий керівник і каже, що курс буде фіксованим. Як на це реагуватиме бізнес? Це - шок і потрясіння. І тому система побудована так, щоб політика Нацбанку не могла різко помінятися і дотримувалася спадкоємність. Вона, звісно, може бути змінена, але про це потрібно говорити наперед, до цього треба підготувати ринок і тих, хто з нами працює, щоб вони розуміли, що ми робимо", - додав Я.Смолій.