Смолій: НБУ невдовзі може скасувати обов`язковий продаж частини експортної виручки

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій в інтерв’ю агентству Reuters заявив, що "найближчим часом" Нацбанк може розглянути питання про скасування вимоги для експортерів продавати половину своїх валютних надходжень. Однак він не озвучив конкретний термін.

"Безумовно, вибори - це певний стрес для громадян, певна нестабільність, але маючи незалежність Національного банку ми будемо і далі дотримуватися своєї політики в частині макрофінансової стабільності, - сказав високопосадовець. - Ми не будемо міняти свою політику, яку почали в 2015 році, в плані режиму інфляційного таргетування, плаваючого курсу. Ліквідність на ринку збалансована і не є такою, що може вплинути на інфляційні процеси".

Я. Смолій наголосив, що НБУ має в своєму розпорядженні достатні золотовалютні резерви для підтримки гривні на ринку, якщо виникне така необхідність, і розраховує збільшити золотовалютні резерви до $19,2 мільярда до кінця 2018 року з урахуванням отримання в грудні кредиту МВФ.

На підтвердження здатності центробанку протистояти турбулентності глава НБУ сказав, що валютні інтервенції НБУ на минулому тижні змогли заспокоїти ринок, на якому посилилася волатильність після введення воєнного стану в ряді регіонів країни. "Дії Нацбанку з інтервенціями на згладжування коливань виявилися досить ефективними і вже в четвер ми зрозуміли, що тренд панічних настроїв був переламаний", - сказав Я. Смолій.

Він додав, що після оголошення воєнного стану практично не було відтоку депозитів: "Банківська система практично не відчула введення воєнного стану".

За словами глави НБУ, в 2018 році Нацбанк не досягне мети зниження інфляції до однозначного показника, але центральний банк поставив собі завдання добитися уповільнення зростання цін приблизно до 5 відсотків до кінця наступного року, що дозволить знизити ключову процентну ставку, яка наразі "досить висока" на рівні 18 відсотків.