Слідчі: один з керівників НБУ в лютому-2015 зняла майже $1 млн, попри валютні обмеження

Все про економіку та фінанси

11 березня 2016 року Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого Головного слідчого управління Нацполіції та в рамках кримінального провадження №32015100110000073 надав доступ до особової справи колишнього директора генерального департаменту банківського нагляду НБУ Алли Шульги (відповідні документи мали знаходитися в будівлі НБУ за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 9), випливає з ухвали вказаного суду, пише «Перша інстанція».

«Досудовим розслідуванням, встановлено що службовими особами ПАТ «Вернум Банк» в період 05.02.2015-27.02.2015 в порушення Постанови НБУ №758 від 01.12.2014 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» здійснювалась систематична видача готівкових коштів ОСОБА_21 з рахунку НОМЕР_1, відкритого в установі ПАТ «Вернум Банк», на загальну суму 934 тис.дол.США., яка у вказаний період працювала на керівній посаді Національного Банку України - Генерального директора департаменту банківського нагляду», - йдеться в судовій ухвалі.

Нагадаємо, що Алла Шульга (див. нижче фото) обіймала посаду директора Гендепартаменту банківського нагляду і була членом правління Нацбанку з квітня 2014 року до квітня 2015 року. До сфери її компетенції належало здійснення нагляду за діяльністю банків і філій іноземних банків в Україні, застосування до банків відповідно до законодавства України заходів впливу, а також забезпечення моніторингу за поверненням банками стабілізаційних кредитів, отриманих від НБУ.

Як зазначала прес-служба НБУ, в квітні-2015 на нараді з банкірами голова НБУ В. Гонтарева оголосила подяку А. Шульзі за «сумлінну працю та професійний внесок у реформування банківського сектору» і вручила пам’ятний знак "Національний банк України".

Ще нагадаємо, як писав Finbalance, 06 травня Солом’янський райсуд м. Києва відмовив у задоволенні скарги виконавчого директора громадської організації «Центр протидії корупції» Дарини Каленюк на постанову детектива Національного антикорупційного бюро від 12 квітня 2016 року про закриття кримінального провадження №42015000000002776.

Це кримінальне провадження було відкрите на підставі заяви голови правління ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна. У своїй заяві В.Шабунін посилався на публікацію журналіста Олександра Дубінського в «Фейсбуці». Суть заяви полягала у тому, що глава НБУ Валерія Гонтарева, зловживаючи службовим становищем, інформувала своїх родичів щодо фінансового стану «Дельта Банку», що надало їм перевагу у знятті коштів з депозитних рахунків у цьому банку до введення тимчасової адміністрації.