Скільки насправді уряду та НБУ потрібно валюти в 2015 році

Все про економіку та фінанси

За оцінками експертів «Укрсиббанку», в 2015 році для здійснення платежів за валютними боргами (МВФ, єврооблігації, валютні ОВДП, гарантовані державою позики) Україні потрібні 10-11 млрд дол. Платежі за імпортний газ можуть скласти 7-8 млрд дол. Ще тільки в січні-лютому обсяг інтервенцій НБУ на валютному ринку може «потягнути» на суму близько 0,5 млрд дол.

При цьому на поточний момент, з огляду на раніше досягнуті домовленості, Україна може розраховувати в рамках чинної програми співпраці з МВФ (якщо будуть виконані відповідні умови) на 11 млрд дол. Ще близько 2,5 млрд дол може надійти від ЄС, 2 млрд дол можна буде отримати за рахунок випуску євробондів під гарантії США (в разі продовження співпраці з МВФ), ще близько 1,5 млрд дол є можливість отримати від Світового банку, ЄБРР, Німеччини тощо.

Таким чином, дефіцит фінансування у валюті наразі очікується на рівні 0,5-2,5 млрд дол, констатують в «Укрсиббанку».

На думку фахівців фінустанови, ця сума є досить помірною і «керованою» для МВФ.

Водночас ще 6-7 млрд дол. потрібно було б для поповнення золотовалютних резервів НБУ, які станом на початок поточного року складали лише 7,5 млрд дол – мінімум з лютого 2004 року.

Також в «Укрсиббанку» наголошують, що збереження відносин з МВФ не виключає можливість для України реструктуризувати свої валютні борги. Тим паче, що фінансові ринки можуть це сприйняти як логічний крок. Завдяки цьому офіційний Київ у поточному році може заощадити біля 6,3 млрд дол (включаючи, зокрема, як євробонди, так і валютні ОВДП).